reklama
12:10 • Fed Cup • Finále
2:1
7:5 5:7 7:5
Kateřina Siniaková ve finále Fed Cupu 2018 Česko - USA
Kateřina Siniaková
Sofia Keninová ve finále Fed Cupu 2018 Česko - USA
Sofia Keninová

Hezké nedělní poledne, vítejte u online přenosu z třetí dvouhry finále Fed Cupu mezi Českou republikou a USA. Třetí utkání hrají Kateřina Siniaková a Sofia Keninová. Zápas začíná zhruba ve 12:10.

České tenistky dnes čeká závěrečný den nejen toho duelu Fed Cupu, ale také celé sezony. Ve finálovém zápase s tenistkami USA mají zatím převahu a jen kousíček je dělí od dalšího triumfu. Ten by byl již šestým během posledních osmi let. Tuto nevídanou dominanci by dnes chtěly stvrdit. Nakročeno mají skvěle, po prvním dni totiž vedou nad svými soupeřkami 2:0 na zápasy. S týmovou soutěží loučící se Barbora Strýcová v dech beroucí bitvě přetlačila mladou Sofii Keninou 6:4 ve třetím setu. Jako druhá šla na kurtu Kateřina Siniaková a novou roli jedničky zvládla výborně. Alison Riskeovou přehrála 2:0 na sety a přidala druhý bod.

Takhle hladký průběh sobotního dne možná nečekal ani sám kapitán českého fedcupového týmu Petr Pála. Před nedělními zápasy je však ještě stále opatrný. "Je to vždycky skvělý den, když vedete 2:0, ale stále zbývá velký kus cesty. V minulosti se už několikrát stalo, že to vypadalo jednoznačně, ale nakonec se ještě něco zamotalo. Byly to náročné zápasy pro obě holky z různých důvodů. Barbora proto, že to je její poslední Fed Cup. Katka zase zažívala velkou domácí premiéru a tlak publika zvládla."

V první dvouhře se dnes představí týmové jedničky pro tento víkend. Kateřina Siniaková bude chtít navázat na svůj včerejší výkon a pod tlakem přidat i třetí rozhodující bod. Situace, v jaké ještě nikdy nebyla. Jenže tlak ani nebude až tak obrovský, pořád jsou zde další dvě utkání, ve kterých můžou české hráčky dotáhnout duel do vítězného konce. Soupeřkou jí bude mladá ještě stále devatenáctiletá Sofia Keninová. Ta včera bojovala jako lvice a donutila Báru Strýcovou hrát dvě a tři čtvrtě hodiny. Svým houževnatým výkonem překvapila i českého kapitána Petra Pálu.

"Sofia ukázala, jak může být velkou hráčkou budoucnosti. Překvapila mě, jak hrála, měla dlouhý druhý podání, nečekal jsem, že bude hrát takhle dobře celou dobu. Myslel jsem, že dostaneme nějaký bodíček zadarmo. V druhém setu ji sice Bára přehrála 6:1, ale to je vzhledem k dění na kurtu přísné," uvedl kapitán. "Katka se cítila jako číslo jedna, někdy si na sebe naloží moc. Navíc Alison dokázala v minulosti porazit spoustu skvělých hráček, asi i víc než Katka. Jenže ta ukázala, že je skvělá týmová hráčka," složil Pála poklonu 31. hráčce světa.

Pro tyto dvě mladé hráčky, které se musí vypořádat s tlakem souvisejícím s tíhou pozice týmové jedničky, půjde o vůbec první vzájemné utkání. Keninová se utkala s českými hráčkami zatím třikrát. Prohrála s Petrou Kvitovou i Karolínou Plíškovou a včera pochopitělně s Barborou Strýcovou.

Obě hráčky jsou na kurtu, zápas za chvíli začne. 

Utkání začíná, na servisu startuje česká tenistka. 

15:0

Češka vstupuje do utkání dobře. 

30:0

Američanka kupí první chybu. 

30:15

První chybu má na kontě také česká hráčka. 

40:15

Už třetí chyba z forhendu Keninové. 

40:30

Tentokrát mladá americká jednička zatlačila z forhendu Siniakovou a donutila ji k chybě. 

1:0 Siniaková získává gem

První servis si česká tenistka podržela. 

15:0

Keninová dobře přešla po útočném bekhendu k síti a nadvakrát zakončila. 

15:15

Pak ale přidává další forhendovou chybu. 

15:30

Siniaková získala ve výměně výhodu a soupeřka pak opět chybovala z forhendu. 

30:30

Američanka se ubránila a pak měla štěstí, že Češka poté nedokázala z obrany vrátit míč. 

30:40

Keninová znovu chybuje a první brejkbol je na světě. 

2:0 Siniaková získává gem

Keninová opět chybuje a daruje české hráčce brejk. 

Tomáš Chudý
11. 11. 2018
reklama