reklama
16:40 • Turnaj mistryň • Čtvrtfinále
2:0
6:1 6:4
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková na US Open 2018
Krejčíková/Siniaková
Nicole Melicharová a Květa Peschkeová na WTA v Praze 2018
Peschkeová/Melicharová
  • Ryze český pár se stal těsně před Turnajem mistryň nejlepším na světě. Dvaadvacetileté tenistky z Brna a Hradce Králové v letošním roce vyhrály dvě ze tří finále na grandslamu.
  • Česko-americké duo nabízí spojení generací. Třiačtyřicetiletá Peschkeová se představí na Turnaji mistryň už poosmé, její o 18 let mladší americkou parťačku čeká premiérová účast.

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále Turnaje mistryň mezi duem Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková a párem Květa Peschkeová, Nicole Melicharová. Zápas začne ve čtvrtek 25. října zhruba v 16:40 po zápase Wozniacké se Svitolinovou.

Tradiční vyvrcholení ženské tenisové sezony, letos alespoň vzhledem k příštím deseti rokům naposled v Singapuru, baví fanoušky již od neděle, ale teprve ve čtvrtek začal Turnaj mistryň ve čtyřhře. Češky Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová zvládly první čtvrtfinále v pohodě a postoupily mezi nejlepší čtyři. V boji o finále narazí právě buď na Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou, nebo na Květu Peschkeovou s Nicole Melicharovou. Deblový turnaj se totiž na rozdíl od singlového nehraje ve skupinách, nýbrž formou pavouka. Aktérky druhého čtvrtfinále nastoupí na kurt singapurského Indoor Stadium po zápase Caroline Wozniacké proti Elině Svitolinové.

Barbora Krejčíková

Česká republika

WTA (čtyřhra): 1.

Věk: 22 let (18. 12. 1995)

Držení rakety: pravé

Výška: 178 cm

Váha: 62 kg

Kateřina Siniaková

Česká republika

WTA (čtyřhra): 1.

Věk: 22 let (10. 5. 1996)

Držení rakety: pravé

Výška: 174 cm

Váha: 69 kg

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková prožijí na Turnaji mistryň v Singapuru svou premiéru. V pondělí se obě staly deblovými světovými jedničkami a v Asii mohou korunovat fantastickou sezonu ozdobenou dvěma grandslamovými vavříny. Dvaadvacetileté tenistky společně vyhrály French Open a Wimbledon, na US Open padly až v semifinále proti pozdějším vítězkám Bartyové a Vandewegheové. Na dalších turnajích si Češky zahrály o titul ještě v Šen-čenu a Miami, ale na výhru nedosáhly.

 

Obě se snaží v tenisové kariéře upřednostňovat dvouhru. Siniaková je aktuálně ve světovém žebříčku na 31. místě, což je její maximum. V Šen-čenu letos prohrála finále také ve dvouhře, na French Open a US Open si rodačka z Hradce Králové poprvé zahrála ve třetím kole. Krejčíkovou najdeme v singlovém žebříčku na začátku třetí stovky, v Paříži si letos poprvé zahrála hlavní soutěž na grandslamu a skončila v prvním kole. Siniaková měla na Turnaji mistryň ve čtyřhře startovat už vloni, ale nakonec se do Singapuru nepodívala kvůli zranění tehdejší spoluhráčky Lucie Hradecké.

Barbora Krejčíková mluvila v rozhovoru před Turnajem mistryň nejen o něm.

Květa Peschkeová

Česká republika

WTA (čtyřhra): 13.

Věk: 43 let (9. 7. 1975)

Držení rakety: pravé

Výška: 165 cm

Váha: 58 kg

Nicole Melicharová

Spojené státy americké

WTA (čtyřhra): 15.

Věk: 25 let (29. 7. 1993)

Držení rakety: pravé

Výška: 181 cm

Květa Peschkeová Nicole Melicharová jsou párem narozeným v České republice, ale žijícím na Floridě. Peschkeová je dlouholetou stálicí ženské čtyřhry a v 43 letech je stále schopna konkurovat těm nejlepším. Rodačka z Bílovce a vítězka Fed Cupu z roku 2011 dosáhla ve stejném roce na největší úspěch své kariéry - vítězství ve Wimbledonu se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou. Letos si finále v All England Clubu zopakovala po sedmi letech s Melicharovou, ale ve finále podlehly právě Krejčíkové a Siniakové. Na Turnaji mistryň si Peschkeová zahraje už poosmé a s pátou parťačkou. Do finále došla v roce 2008 se Stubbsovou a v letech 2010 a 2011 se Srebotnikovou, ale na titul čeká.

 

Rodina Melicharové je původem z Československa, ale rodiče v roce 1987 emigrovali do Spojených státech amerických. Melicharová se narodila o šest let později v Brně, kam však její matka odcestovala jen kvůli zdravotnímu pojištění a po šestinedělí se vrátila zpátky za oceán. Melicharová tedy vyrůstala v Americe, přesto se domluví i česky. Na Turnaji mistryň si zahraje poprvé, letos hrála finále Wimbledonu v ženské čtyřhře a také v mixech, kde spolu s Rakušanem Peyou triumfovala. Peschkeová a Melicharová, mezi nimiž je rozdíl 18 let, spolu ovládly letošní turnaje v Praze a Tchien-ťinu. Peschkeová vyhrála ještě podnik v San Jose s Latišou Čan.

Siniaková se pochlubila snímkem z proslulého bazénu na střeše hotelu Marina Bay Sands.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Enjoy the silence 🌬

Příspěvek sdílený Katerina Siniakova (@siniakovakaterina),

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou odehrály proti dvojici Květa Peschkeová a Nicole Melicharová jediné vzájemné utkání, a to rovnou letošní finále ve Wimbledonu. Po vyrovnaných dvou setech uštědřily Krejčíková se Siniakovou soupeřkám kanára, zvítězily 6:4, 4:6 a 6:0 a radovaly se ze zisku druhé grandslamové trofeje v sezoně i kariéře.

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková si užily večírek hráček před startem turnaje.

Začátek čtyřhry se v singapurském programu posouvá dál. Zápas Wozniacké a Svitolinové dospěl až do třetího setu. V tuto chvíli je jisté, že spolu s Plíškovou postupuje do semifinále dvouher také Ukrajinka, nicméně rozhodující sada jejího posledního duelu ve skupině se ještě musí dohrát. Až pak nastoupí na kurt Krejčíková, Siniaková, Peschkeová a Melicharová.

Elina Svitolinová zdolala Caroline Wozniackou 5:7, 7:5 a 6:3 a postupuje do semifinále Turnaje mistryň z prvního místa. Za pár okamžiků už v Singapuru začne námi sledovaná čtyřhra.

V ranním zápase Andrey Sestini Hlaváčkové a Barbory Strýcové byla k vidění úžasná výměna.

Oba páry jsou na kurtu a rozehrávají se. Na podání začnou Krejčíková a Siniaková.

Hlavní rozhodčí zápasu bude Mariana Alvesová z Portugalska.

0:0

Utkání právě začalo, podává Barbora Krejčíková.

15:0

Krejčíková začíná přímým bodem z podání, Melicharová míček nezreturnovala.

30:0

To se nepovedlo ani Peschkeová. Krejčíková od začátku na servisu válí.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
25. 10. 2018
reklama