reklama
11:40 • O pohár prezidenta ČTS • Čtvrtfinále
2:0
6:1 7:5
Barbora Strýcová na vyhlášení ankety Zlatý kanár 2019
Barbora Strýcová
Česká tenistka Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z prvního tenisového turnaje v Česku po koronavirové pauze. Ve čtvrtfinále podniku O pohár prezidenta ČTS se v Praze v úterý 26. května od 11:30 utkají Barbora Strýcová a Linda Fruhvirtová.

Turnaj, který se hraje v areálu pražské Sparty ve Stromovce, odstartoval v 10 hodin. Účastní se osm žen a osm mužů, ženy hrají na tvrdém povrchu, muži na antuce.

Dnes by se měly odehrát všechny čtvrtfinálové duely, zítra je na programu semifinále a ve čtvrtek finálové zápasy.

Jako první vstoupily na kurty Karolína Muchová a Kristýna Plíšková, první jmenovaná ovládla první sadu poměrem 6:3, ve druhém dějství je stav vyrovnaný 2:2. V mužském pavouku šel první do akce Lukáš Rosol, první set ale s Vítem Kopřivou ztratil v tie-breaku.

Podrobněji dnes budeme sledovat dva ženské zápasy, Strýcová - Fruhvirtová a Kvitová - Krejčíková.

Než skončí duel mezi Muchovou a Plíškovou, přečtěte si výtah ze včerejší tiskové konference, která v areálu Sparty proběhla.

"Konečně bude nějaká změna, že nejdeme jenom trénovat. Bude to oslava tenisu. Vracíme se do normálu a do tenisového procesu. Pro mě je to speciální v tom, že to bude na kurtech, kde jsem hrála skoro celý život," prohlásila Barbora Strýcová.

Čtyřiatřicetiletou rodačku z Plzně, které na aktuálním žebříčku patří 31. místo, čeká generační bitva proti teprve patnáctileté Lindě Fruhvirtové, obrovském talentu českého tenisu.

"Linda je snad o 20 let mladší než já. Ale moc se na zápas těším. Neberu to jako exhibici, je to pro mě normální ostrý zápas. Ale po té dlouhé době na kurtu bude důležité se hlídat, abych se nezranila," prohlásila Strýcová.

Favorizovaná Karolína Muchová právě proměnila mečbol proti Kristýně Plíškové, kterou přehrála po setech 6:3 a 6:4. Strýcová s Fruhvirtovou tedy na dvorec nastoupí za pár minut. Vítězka se v semifinále utká právě s Muchovou.

Pokud o Fruhvirtové zatím nic moc nevíte, udělejte si obrázek s pomocí přiloženého textu. Už ve třinácti letech dokázala prohánět dospělou konkurenci.

Strýcová a Fruhvirtová už jsou na kurtu a rozehrávají se.

Ještě telegraficky z antukového dvorce: prvním mužským semifinalistou je překapivě Vít Kopřiva, který ve dvou setech (7:6, 6:3) porazil Lukáše Rosola.

Utkání začíná, jako první servíruje Fruhvirtová.

0:15

Dvojchyba, kterou jistě můžeme přičíst nervozitě.

0:30

Opatrná výměna končí nevynucenou chybou patnáctileté tenistky.

15:30

Pěkným bekhendem do protipohybu Fruhvirtová snižuje.

15:40

Další útočný bekhend ale končí na pásce, Strýcová má dva brejkboly.

1:0 Strýcová získává gem

První hra je rychle u konce, Fruhvirtová znovu pokazila bekhend a ztratila podání.

15:0

Obranný return z rakety Fruhvirtové dopadl těsně mimo dvorec.

Sport
Sport
26. 5. 2020
reklama