reklama
11:00 • French Open • 1. kolo
2:1
1:6 6:3 6:4
J&T Banka Prague Open 2018: Barbora Strýcová
Barbora Strýcová
US Open - den čtvrtý (Kurumi Naraová)
Kurumi Naraová
  • Česká tenistka prohrála osm zápasů v řadě a před French Open se hodně trápí. Její poslední vítězství se datuje k 13. únoru.
  • Japonka má za sebou dva turnaje nižší kategorie ITF: V Trnavě sice vypadla ve třetím kole, ale v japonském Gifu si připsala titul.

Vítejte u online reportáže z utkání prvního kola tenisového French Open mezi Barborou Strýcovou a Kurumi Naraovou. Zápas začne v neděli 27. května 2018 v 11:00.

Barbora Strýcová je dvaatřicetiletá česká tenistka, která se aktuálně nachází na 26. místě žebříčku WTA. V posledních dvou letech sice zaznamenala výkonností růst, avšak momentálně nemá zrovna ideální formu. Její letošní bilance totiž čítá devět vítězství a hned jedenáct porážek, přičemž na antuce to má Češka zatím 0:4. 

 

Od února se česká tenistka představila v Dubaji, Indian Wells, Miami, Stuttgartu, Praze, Madridu a Římě, ale nikde nedokázala postoupit do druhého kola. Aktuálně tak drží sérii osmi proher v řadě, přičemž během této série uhrála pouze tři sety. Naposledy česká tenistka nestačila na favorizovanou Sloane Stephensovou, které podlehla po setech 7:6, 3:6 a 1:6.

Kurumi Naraová je ve srovnání s českou tenistkou o šest let mladší, nicméně momentálně se jen tak tak drží ve stovce žebříčku. Je pravdou, že má japonská tenistka letos lepší bilanci než její dnešní soupeřka, avšak 15 vítězství ze 24 zápasů je ovlivněno účastí na turnajích nižší kategorie ITF. Japonka se totiž po neúspěších v Indian Wells a v Miami uchýlila na hůře hodnocené turnaje.

 

V posledních týdnech se Naraová představila například v Gifu či v Trnavě, nicméně nepočínala si vůbec špatně. Na domácí půdě v Gifu totiž dokázala zvítězit a na Slovensku prošla do čtvrtfinále. Tam jí však vystavila stopku Jekateřina Alexandrovová z Ruska.

Co se týče předchozích účastí na French Open, ani jedna z tenistek zde příliš nemá, na co navazovat. Barbora Strýcová loni uhrála jen druhé kolo, ve kterém podlehla Alize Cornetové, a v roce 2016 prošla jen o jedno kolo dále.

 

Kurumi Naraová se loni na French Open prezentovala účastí v druhém kole, nicméně v něm nestačila na Venus Williamsovou. O rok dříve pak vypadla ve stejné fázi, když podlehla Ivanovićové.

Tenistky se zatím na okruhu WTA porovnaly jen jednou a to v roce 2016. V Indian Wells tehdy Naraová uzmula první set v poměru 6:3, avšak poté už uhrála jen tři gemy a Barbora Strýcová slavila vítězství ve třech sadách.

Antukový Grandslam je opravdu velmi štědře dotován. Vítězové se mohou těšit z více než padesáti milióny korun.

Obě tenistky jsou na kurtu a začínají se rozehrávat. Los vyhrála Kurumi Naraová, která zvolila servis.

ZÁPAS PRÁVĚ ZAČÍNÁ.

15:0

Barbora Strýcová se na úvod zápasu prezentovala forhendem do sítě.

15:15

Nyní ale česká tenistka získává svůj první fiftýn v zápase. Na soupeřku vyzrála povedeným kraťasem.

30:15

Krátká forhendová přestřelka končí autem z rakety Strýcové.

40:15

Také další fiftýn jde za japonskou tenistkou. Ta má gembol.

0:1 Kurumi Naraová získává gem.

Naraová úspěšně dopodávala úvodní gem zápasu. Nyní jde na servis Strýcová.

15:0

Česká tenistka zaznamenala přímý bod z podání. 

30:0

Strýcová bleskově přešla na síť, kde nadvakrát ukončila rychlou výměnu.

30:15

Podáním ven z kurtu si Češka otevřela prostor, nicméně Naraová prokázala rychlé nohy. Přestože Japonka podklouzla, po špatném voleji Strýcové získává fifýtn,

40:15

Delší výměna jde opět za Strýcovou. Naraová nezvládla slajsovaný bekhend.

40:30

Poprvé se šlo přes druhý servis české tenistky. V následné výměně zaznamenala Naraová vítězný forhend k lajně.

1:1 Barbora Strýcová získává gem.

Tentokrát pálila Naraová příliš do strany, z čehož vyplynul aut.

15:0

Strýcová se příliš opřela do bekhendu, který teď přeletěl vymezený dvorec.

reklama