reklama
6:15 • WTA Sydney • Semifinále
0:2
1:6 2:6
Barbora Strycova, turnaj v Sydney 2017
Barbora Strýcová
French Open 2016: Agnieszka Radwaňská
Agnieszka Radwaňská
  • Třicetiletá rodačka z Plzně se zásluhou skvělé loňské sezony usadila v první dvacítce světového žebříčku. V Sydney už vyřadila Makarovovou, Vinciovou a Wozniackou.
  • Sedmadvacetiletá tenistka z Krakova za posledních šest let nevypadla z elitní desítky, avšak na grandslamový titul pořád čeká. Polka vše směřuje k Australian Open.

Dobré ráno, vítejte při sledování online reportáže ze semifinálového utkání na ženském tenisovém turnaji v Sydney. Barbora Strýcová se utká s Polkou Agnieszkou Radwaňskou ve čtvrtek 12. ledna zhruba od 6:15.

Na začátku nového roku 2017 se kvapem blíží první grandslamový turnaj, melbournské Australian Open. Ještě před ním se každý rok odehrává série přípravných turnajů v Asii, Austrálii či na Novém Zélandu. Na ženském turnaji v Sydney se až do semifinále probojovala Češka Barbora Strýcová a v boji o finále změří síly s druhou nasazenou Agnieszkou Radwaňskou z Polska. Semifinálové utkání začne v Sydney po šesté hodině ranní.

Barbora Strýcová prožila v loňském roce skvělou sezonu a na turnajích v Dubaji a Birminghamu se ve dvouhře dostala až do finále. Ve čtyřhře získala na olympiádě bronzovou medaili spolu se Šafářovou a výraznou měrou se podepsala také pod úspěchem fedcupového týmu České republiky, který počtvrté za posledních pět let opanoval tuto týmovou soutěž. Na úvod nového tenisového ročníku účinkovala Strýcová na turnaji v Aucklandu, kde si v prvních dvou kolech poradila s krajankami Štefkovou a Šafářovou, ale ve čtvrtfinále nestačila na pozdější překvapivou vítězku tohoto turnaje, Američanku Davisovou. V Sydney už plzeňská rodačka stihla vyřadit Rusku Makarovovou (2:0), Italku Vinciovou (2:0) a po boji také Dánku Wozniackou po setech 7:5, 6:7 a 6:4. Čtvrtfinále proti Wozniacké trvalo v mimořádně horkém počasí 3 hodiny a 34 minut.

Barbora Strýcová

Česká republika

WTA: 19.

Věk: 30 let (28. 3. 1986)

Držení rakety: pravé

Výška: 164 cm

Váha: 60 kg

Agnieszka Radwaňská patří mezi ve světové špičce tenistek mezi stálice posledních let. Už šest let se sympatická Polka drží v elitní desítce žebříčku WTA, přestože na grandslamový vavřín stále čeká. V minulém roce se Radwaňská na Australian Open probojovala do semifinále a mimo to získala tituly na turnajích v Šen-čenu, New Havenu a Pekingu. Na Turnaji mistryň vypadla Radwaňská v semifinále a do roku 2017 vstoupila v pozici světové trojky. Minulý týden polská tenistka neúspěšné obhajovala titul v Šen-čenu, kde dohrála ve čtvrtfinále. Po vítězstvích nad Rumunkou Cirsteaovou a domácí Jing-jing ji vyřadila Riskeová ze Spojených států. V Sydney hrála rodačka z Krakova zatím dva duely, v nichž neztratila ani set. Nejprve přehrála Američanku McHaleovou a ve čtvrtfinále si již podruhé v sezoně poradila s Číňankou Jing-jing (6:3 a 6:2).

Agnieszka Radwaňská

Polsko

WTA: 3.

Věk: 27 let (6. 3. 1989)

Držení rakety: pravé

Výška: 173 cm

Váha: 56 kg

Ve čtvrtfinále Strýcová zdolala po 3 hodinách a 34 minut někdejší světovou jedničku Wozniackou, která by se raději viděla na pláži. Hrálo se totiž v extrémním vedru.

Vzájemná utkání hovoří zcela jednoznačně ve prospěch polské tenistky. Radwaňská ovládla všech pět duelů proti Strýcové. V letech 2011 a 2014 neztratila v zápasech v Miami, ve Stanfordu a Montrealu ani set, poslední dva zápasy se hrály vloni. Ve 3. kole French Open podlehla Strýcová Polce po dvou a půl hodinách 1:2 a také v osmifinále turnaje v Tokiu se utkání protáhlo přes dvě hodiny. Radwaňská zvítězila 6:3, 3:6 a 7:5.

Strýcová hraje v Sydney také čtyřhru po boku Sanii Mirzaové z Indie a první nasazený pár se probojoval rovněž do semifinále. To by mělo podle původních plánů začít zhruba v 8:30 a Strýcová s Mirzaovou v něm vyzvou americko-kazašské duo Kingová/Švedovová. Ve druhém semifinále dvouhry se utkají Johanna Kontaová z Velké Británie a Eugenie Bouchardová z Kanady.

Obě hráčky jsou již na kurtu a rozehrávají se. Utkání začne za pár minut.

Hlavní rozhodčí zápasu je paní Juan Zhang z Číny.

Vypadá to, že vysoké teploty budou trápit tenistky v Sydney také dnes.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Barbora se ubránila prvnímu ataku Radwaňské lobem, který dopadl přesně na základní čáru. Následující úder forhendem už ale Češka vyhodila do autu.

30:0

Return Strýcové po druhém podání Polky zamířil do zámezí.

40:0

Přímý bod z podání pro světovou trojku. Strýcová hrála forhendem do sítě.

0:1 Agnieszka Radwaňská získává gem.

V první hře nebylo co řešit, Strýcová se na příjmu dostala do výměny jen jednou. Radwaňská si udržela servis čistou hrou.

0:15

Polská tenistka byla ve výměně aktivnější a na závěr si došla k síti pro vítězný volej. Bekhendem jednoruč nedala Strýcové šanci.

0:30

Také šestou výměnu v zápase strhává na svou stranu Polka. Zaútočila okamžitě po returnu a zahnala Češku do neřešitelné situace.

0:40

Radwaňská hraje svůj typický tenis od základní čáry a jednoduše nekazí. Strýcová poslala míček do sítě a na začátek utkání čelí rovnou třem brejkbolům.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
12. 1. 2017
reklama