reklama
15:45 • Wimbledon • Semifinále
0:2
1:6 2:6
Barbora Strýcová na Wimbledonu 2018
Barbora Strýcová
Serena Williamsová ve čtvrtfinále Wimbledonu 2019
Serena Williamsová
  • Třiatřicetiletá rodačka z Plzně svými výsledky na letošním Wimbledonu příjemně překvapuje. Již stihla dorovnat své maximum, čtvrtfinále z roku 2014.
  • Sedmatřicetiletá Američanka, třiadvacetinásobná grandslamová šampionka, by případným dnešním vítězstvím dosáhla jedenáctého wimbledonského finále.

Hezké odpoledne, vítejte u sledování online přenosu z wimbledonského semifinále, ve kterém se utká Barbora Strýcová proti Sereně Williamsové. Utkání začne 11. 7. přibližně v 15:45.

Barbora Strýcová se na okruhu WTA pohybuje od února 2003. Momentálně se nachází na 54. příčce ženského žebříčku, přičemž její nejlepší kariérní postavení představovala 16. příčka, a to v lednu 2017. Strýcová získala na okruhu 2 tituly, její doménou je však debl, ve kterém vyhrála na okruhu WTA již 26 turnajů.

Pro ostřílenou českou hráčku je to letos její již 17. účast na turnaji. Právě v tomto ročníku dokázala prozatím vyrovnat své kariérní maximum, které představovalo čtvrtfinále z roku 2014.

Česká tenistka porazila Ukrajinku Curenkovou, Němku Siegemundovou, poté se postarala o obrovské překvapení, když ve dvou setech vyzrála na Holanďanku Bertensovou, v osmifinále otočila zápas s Belgičankou Mertensovou a naposledy porazila domácí hvězdu Kontaovou.

Barbora Strýcová

Česká republika

WTA (čtyřhra): 5.

Věk: 32 let (28. 3. 1986)

Držení rakety: P

Výška: 164 cm

Váha: 60 kg

Serena Williamsová je v ženském tenise legendou. Na vrchol žebříčku WTA se poprvé vyšplhala v roce 2002, na trůn se poté vrátila ještě sedmkrát. V kariéře prozatím celkově získala neuvěřitelných 72 titulů, z nichž 23 bylo na prestižních grandslamech. Na grandslamech dokázala mimoto vyhrát také 14 titulů v deblu.

Co do účasti, má Williamsová oproti Strýcové o dva ročníky navrch. Wimbledonu se letos zúčastňuje podevatenácté.

Američance během jejího letošního počínání na turnaji vzala set pouze Slovinka Juvanová, Gatto-Monticoneovou, Goergesovou, Suarez Navarrovou a naposledy Riskeovou porazila hladce 2:0 na sety.

Serena Williamsová

USA

WTA: 10

Věk: 37 (26. 9. 1981)

Držení rakety: P

Výška: 175 cm

Váha: 70 kg

Vzájemné zápasy:

Zkušená česká tenistka se s Američankou v kariéře utkala zatím třikrát, ze všech duelů vyšla vítězně Williamsová. Jeden ze vzájemných zápasů se odehrál právě na Wimbledonu, a to v roce 2012. Dva zbylé prohrála Strýcová na Australian Open v letech 2012 a 2017.

Než očekávaný duel začne, podívejte se v článku, jak o sobě navzájem protagonistky dnešního semifinále mluvily.

První semifinále ženské dvouhry Wimbledonu už je minulostí. Na centrálním dvorci jasně dominovala Simona Halepová. Ukrajinku Elinu Svitolinovou přehrála poměrem 6:1,6:3 a stala se první rumunskou finalistkou londýnského grandslamu.

Favoritkou druhého semifinále bude Serena Williamsová, pochopitelně. Barbora Strýcová ale rozhodně není bez šance, její "travařská" hra šla během letošního ročníku turnaje výrazně nahoru a dnes již zřídka vídaný styl servis - volej může platit na kohokoli. Více čtěte v přiloženém článku.

"Budu vyrážet na síť, ale otázkou je, co mi Serena dovolí. Ale když bude šance, půjdu dopředu. Musím zůstat pevná v hlavě. Když to párkrát zabije, tak se neleknout a pořád tam být. To bych chtěla, aby se mi povedlo," řekla před utkáním rodačka z Plzně.

A doufala, že na Centre Courtu bude ve čtvrtek cítit alespoň částečnou podporu obecenstva.

Obě hráčky nastupují za velkého potlesku na centrální kurt. Slovo si před začátkem utkání tradičně vzala umpirová rozhodčí, která také provedla hod mincí. Právo volby dostala Williamsová, která zvolila servis.

Předzápasová rozehrávka je u konce, boj o finále za malý moment začne.

Utkání právě začalo!

15:0

Báře forhendový úder příliš nesedl a míček míří daleko za základní čáru.

30:0

Williamsová ukončuje výměnu perfektním bekhendem do rohu kurtu. Bára se po míčku natahovala marně.

30:15

Američanka dvakrát za sebou vůbec netrefuje prostor pro podání, dvojchyba.

30:30

Nevynucená chyba z bekhendu od americké hráčky, míček byl dlouhý.

40:30

Velká škoda. Bára proti druhému podání soupeřky trefuje pouze pásku.

0:1. Serena Williamsová získává gem.

Bára se po celou dobu předchozí výměny statečně bránila útokům americké legendy, nicméně Williamsová nakonec dokázala hru volejem ze sítě ukončit.

reklama