reklama
16:05 • Wimbledon • Semifinále
2:0
7:6 6:4
Barbora Strýcová ve čtvrtfinále Wimbledonu 2019
Strýcová / Šu-wej
Tímea Babosová a Kristina Mladenovicová ve finále čtyřhry na French Open 2019
Babosová / Mladenovicová
  • Strýcová je v deblovém žebříčku světovou trojkou, ale finále grandslamu dosud nikdy nehrála. Její parťačka z Tchaj-wanu vyhrála Wimbledon před šesti lety s Pcheng Šuaj.
  • Maďarka a Francouzka tvoří deblový pár již dlouho. Společně vyhrály letošní French Open a kralovaly také vloni v Melbourne. Babosová je světová dvojka, Mladenovicová číslo jedna.

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online přenosu ze semifinále ženské čtyřhry na Wimbledonu. Utkání Barbory Strýcové a Sie Šu-wej proti Tímei Babosové s Kristinou Mladenovicovou začne v pátek 12. července přibližně v 16:05.

Strýcová prožívá po všech stránkách životní turnaj. Ve dvouhře došla ve Wimbledonu vůbec poprvé v kariéře do grandslamového semifinále, a přestože tam jasně podlehla Sereně Williamsové, stále má šanci bojovat o premiérové finále v deblu. Po boku Šu-wej se v prvním vzájemném zápase obou dvojic utkají proti největším favoritkám Babosové a Mladenovicové. Utkání odstartuje na kurtu číslo jedna po skončení prvního semifinále mezi Krejčíkovou a Siniakovou proti Dabrowské a Sü.

Barbora Strýcová

Česko

WTA (čtyřhra): 3.

Věk: 33 (28. 3. 1986)

Držení rakety: pravé

Výška: 164 cm

Sie Šu-wej

Tchaj-wan

WTA (čtyřhra): 16.

Věk: 33 let (4. 1. 1986)

Držení rakety: pravé

Výška: 169 cm

Barbora Strýcová a Sie Šu-wej mají na kontě čtyři turnajové vavříny. Letos vyhrály dokonce tři turnaje v Dubaji, Madridu a na trávě v Birminghamu. Na grandslamu se společně poprvé představily letos na French Open a došly do třetího kola. Obě se na deblovém poli pohybují dlouho. Šu-wej byla v roce 2014 po vítězstvích na Wimbledonu 2013 a French Open 2014 po boku Pcheng Šuaj dokonce světovou jedničkou, maximem Strýcové je aktuální třetí místo. Plzeňská rodačka letošním postupem do deblového semifinále Wimbledonu zarovnala své největší úspěchy na grandslamech. Všude už hrála ve čtyřhře semifinále, teď bude usilovat o první finálovou účast. Šu-wej bude bojovat v All England Clubu o finále po šesti letech.

Tímea Babosová

Maďarsko

WTA (čtyřhra): 2.

Věk: 26 let (10. 5. 1993)

Držení rakety: pravé

Výška: 179 cm

Kristina Mladenovicová

Francie

WTA (čtyřhra): 1.

Věk: 26 let (14. 5. 1993)

Držení rakety: pravé

Výška: 184 cm

Tímea Babosová a Kristina Mladenovicová jsou momentálně světovým párem číslo jedna. Spolupracují již velmi dlouho a pětkrát stály při sobě v grandslamovém finále. Prohrály ve Wimbledonu 2014, na US Open 2018 a letos v Austrálii. Tituly mají z loňského Australian Open a letošního Roland Garros. Mimo to jsou dvojnásobnými úřadujícími šampionkami z Turnaje mistryň. V Anglii tedy maďarsko-francouzská dvojice usiluje o čtvrté grandslamové finále v řadě a v souboji se Strýcovou a Šu-wej bude favoritem.

Vedle čtyřhry vrcholí také singlový Wimbledon. Roger Federer a Rafael Nadal se střetnou už v semifinále, Serena Williamsová vyzve ve finále Simonu Halepovou. Podívejte se na grafiku.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Na podání začala Šu-wej, ale první bod získaly Babosová s Mladenovicovou.

15:15

Strýcová zasáhla na síti po returnu Babosové a ukončila výměnu.

30:15

Šu-wej dostala Mladenovicovou pod tlak a Francouzka hrála mimo kurt.

40:15

Strýcová si připsala další úspěšný zásah na síti.

1:0 Strýcová a Šu-wej získávají gem.

Poklidný první gem pro pár z Česka a Tchaj-wanu. Mladenovicová nevrátila podání Šu-wej.

15:0

Strýcová musela zpomalit rozháranou výměnu vyšším míčkem. Mladenovicová se ale nedala zaskočit a razantně zasmečovala.

30:0

Francouzská tenistka si na síti vyčíhla return Strýcová a zatloukla balonek.

40:0

Přímý bod z podání pro Mladenovicovou. Šu-wej nezvládla returnovat.

1:1 Babosová a Mladenovicová získává gem.

Ani Strýcová nedokázala vrátit míček do kurtu a Babosová zahájila utkání čistou hrou. Maďarsko-francouzský pár rychle vyrovnal.

15:0

Strýcová a Šu-wej se dostaly pod tlak, ale pomohla jim nepřesná smeč Mladenovicové.

Ondřej Zoubek
Ondřej Zoubek
12. 7. 2019
reklama