reklama
11:00 • Fed Cup • Semifinále
2:0
6:4 6:2
Julia Görgesová - hlavička
Julia Görgesová
Fed Cup, Karolína Plíšková vs. Angelique Kerberová, Stuttgart
Karolína Plíšková

Dobré nedělní dopoledne, vítejte u online přenos z třetího duelu semifinálového klání Fed Cupu mezi Německem a Českou republikou, ve kterém se utkají Julia Görgesová a Karolína Plíšková. Zápas začne v 11:00.

České tenistky překvapily nejenom spoustu fanoušků, hlavně těch německých, ale taky samy sebe. Na obtížné antuce ve Stuttgartu totiž dokázaly včera vyhrát oba zápasy a jsou jen jeden bod od postupu do dalšího finále Fed Cupu. Ba co víc, domácím tenistkám nepovolily jediný set. Nejprve Petra Kvitová porazila letos skvěle hrající Julii Görgesovou 6:3 a 6:2. Po nich nastoupily na kurt bývalé světové jedničky Plíšková s Kerberovou. Očekávaný tuhý boj to byl hlavně v prvním setu, který česká jednička urvala 7:5. Druhý set už byl v režii Plíškové, která jej opanovala 6:3 a získala druhý bod.

Slova chvály měl pro své svěřenkyně také nehrající kapitán týmu Petr Pála. "Obě holky předvedly fantastický výkon. Hrály odvážně, fakt dobrý, ale musí to potvrdit. Němky nemají v neděli co ztratit, třeba budou uvolněnější. Máme tři pokusy na bod, a to je proti takhle silnému týmu důležité.

Rozhodující třetí bod bude mít šanci vybojovat v první nedělní dvouhře Karolína Plíšková. Tu čeká německá jednička Julia Görgesová, která se včera proti skvěle hrající Petře Kvitové vůbec nedostala do hry. Že by něco Němky ale zabalily, o tom nemůže být řeč. Petra mně vůbec nedala čas, abych mohla hrát svou hru, vedla si skvěle. Ale nesmíme ztrácet víru, ve Fed Cupu je možná všechno, takže věřím, že se jen tak nevzdáme," prohlásila Görgesová. 

Podle Plíškové možná samy Němky nevěřily, že by mohly uspět. Je ale možná trochu vidět, že tomu moc nevěřily. Görgesová proti Petře vůbec a z Kerberové jsem měla stejný pocit ve druhém setu," řekla Plíšková. "Nám s Petrou Fed Cup sedí. Lidi nás nakopnou. Já bych to měla mít na každém zápase," nechala se slyšet Karolína Plíšková poté, co porazila Angelique Kerberovou.

Včera Karolína Plíšková skvěle podávala, Kerberovou nepustila k jediné brejkbolové příležitosti. Dvakrát jen musela odvracet stav 0:30. Podobně bude chtít servírovat dnes, kdy ji čeká její bývalá deblová parťačka. Tu zatím porazila v obou vzájemných zápasech, které se hrály v letech 2014 a 2016 na tvrdém povrchu. "To je jako doservírovat zápas. Musím si s tím poradit," říká česká tenistka.

Obě hráčky jsou již na kurtu, po krátké rozehrávce utkání začne. 

Zápas začíná, servíruje Plíšková. 

15:0

Přímý bod ze servisu na úvod zápasu. 

30:0

Další parádní servis české jedničky. 

40:0

Třetí přímý bod v řadě. 

0:1 Plíšková získává gem

Čistá po 4 čistých bodech. 

15:0

Görgesová také připisuje eso. 

30:0

Další výborné podání Němky. 

40:0

Görgesová prohazuje skvěle bekhendem po lajně.

1:1 Görgesová získává gem

Také Němka připisuje čistou hru. 

0:15

Vítězný bekhend německé tenistky po čáře, první bod pro hráčku na přijmu. 

0:30

Menší komplikace pro Plíškovou, bekhend pouze do pásky. 

15:30

Return Němky těsně do autu. 

15:40

Další úder do pásky z rakety Plíškové. 

Tomáš Chudý
22. 4. 2018
reklama