reklama
15:05 • Wimbledon • čtvrtfinále
1:2
7:5 4:6 2:6
Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová po vítězství na French Open
Lucie Šafářová / Matteková-Sandsová
Gabriela Dabrowská a Su Ji-fan na Wimbledonu 2018
Gabriela Dabrowská / Yi-Fan Xu

Dobré dopoledne, vítejte při sledování online reportáže ze čtvrtfinálového utkání čtyřhry žen na Wimbledonu mezi česko-americkým párem Lucie Šafářová / Bethanie Matteková-Sandsová a kanadsko-čínským párem Gabriela Dabrowská / Yi-Fan Xu. Zápas začne ve středu 11. července v okolo 14:45.

Známý tým "Bucie" hraje společně po delší době, a to zejména kvůli tomu, že se loni na trávě zranila americká parťačka Lucie Šafářová přímo při zápase na kurtu. Ve Wimbledonu je však známá dvojice zpět a opět baví diváky svým tenisem. Ve čtyřhře došla už do čtvrtfinále, a to rozhodně nemusí být poslední meta. Česko-americký pár porazil na cestě mezi nejlepších osm pár Kičenoková-Kudrjavcevová, Petkovičovou s Kanepiovou a naposledy také českou dvojice Hlaváčková-Strýcová.

Dalšími soupeřkami bude pro pro Bucii méně známý pár Dabrowská a Xu. Těm se v poslední týdnech daří nadmíru skvěle, společně navíc na konci června ovládly dobře obsazený turnaj na trávě v Eastbourne. Na Wimbledonu podobně jako Šafářová s Mattekovou-Sandesovou vyřadily už tři dvojice a nyní touží proniknout do semifinále. Pro oba páry půjde o vůbec první vzájemné měření sil, a uvidíme, kdo z duelu vzejde jako vítěz.

Podávat začne Šafářová.

Utkání začíná.

15:0

A česká tenistka hned na úvod trefuje na téčko přesné podání.

30:0

A další dělový servis, čínská tenistka se po míčku natahovala pozdě.

30:15

Po dvou vydařených servisech ale přichází první dvojchyba a je sníženo.

30:30

První delší výměna, tenistky se dostaly na síť, kde Dabrowská zahrála dva dobré voleje, a ten druhý Matteková-Sandsová nevybrala.

40:30

Lucie ale nechce připustit žádné drama a na gembol si pomáhá dalším vydařeným servisem.

1:0 zisk gemu Šafářová/Matteková-Sandsová

Míček od kanadské hráčky končí za základní čárou, a tým Bucie získává první bod celého duelu.

15:0

Na servisu je nyní Kanaďanka, která začala velmi dobře, a její podání Bethanie vrátila forhendem jen do sítě.

15:15

Ale právě Matteková-Sandsová se poté dostala do útoku, nebála se přitvrdit a Xu její úder na tělo nedokázala vybrat v těžké pozici. Srovnáno.

15:30

Zatím hraje jen Američanka. Ta dobře zasáhla bekhendovým volejem u čáry, Číňanka poté útočila jen do sítě.

15:40

Rychlé dva brejkboly! Bethanie výborně přečetla pohyb soupeřky na síti a zahrála naprosto přesně do jejího protipohybu do volného prostoru.

30:40

První brejk je odvrácen, Xu dobře útočila a hlavně četla hru, aby po dlouhé výměně poslala míček do protipohybu Bethanie.

40:40

A znovu v centru dění Američanka, které nevyšel bekhend do kříže, proti byl páska, a jdeme na shodu.

A:40

Šafářová měla nyní slušnou pozici k útoku forhendem, obě soupeřky byly u sítě, ale z přemíry snahy pramenila chyba, a míček vedle pravé lajny.

40:40

Výborné čtení hry od Mattekové-Sandsové, která se podívala a míček kolem těla Xu poslala na returnu přesně do pravého rohu.

Daniel Kinc
11. 7. 2018
reklama