reklama
16:30 • French Open • Finále
0:2
1:6 3:6
Markéta Vondroušová ve čtvrtfinále French Open 2019
Markéta Vondroušová
Ashleigh Bartyová v osmifinále French Open 2019
Ashleigh Bartyová

Krásné sobotní odpoledne, vítejte u online reportáže z grandslamového Roland Garros. Na programu je finále ženské dvouhry, ve kterém se střetne česká tenistka Markéta Vondroušová s Australankou Ashleigh Bartyovou. Utkání začne cca v 16:30.

Markéta Vondroušová zatím prožívá velmi povedené období. Na grandslamovém Roland Garros doposud neztratila ani set a na její raketě si vylámalo zuby hned šest soupeřek. Na devatenáctiletou Češku nestačila například Španělka Suárez-Navarrová nebo také Chorvatka Martićová a naposledy také Britka Kontaová. Posledním dvou jmenovaným navíc Vondroušová oplatila porážky z předchozích antukových turnajů letošního roku a v cestě za zlatou tečkou jí chybí vyhrát poslední duel.

Ashleigh Bartyová rovněž úspěšně kráčí pavoukem Roland Garros, ale její cesta turnajem není tak suverénní jako v podání české tenistky. Ačkoliv Australanka ztratila dvě sady, tak zvládla vyřadit například Američanku Keysovou a v semifinále French Open také mladé americké překvapení, teprve sedmnáctiletou Amandu Anisomovou, která vyprovodila z turnaje favoritku druhého grandslamu Simonu Halepovou.

Vzájemná utkání hovoří prozatím jasně ve prospěch Australanky, která vyhrála 2:0 obě předchozí souboje těchto dvou hráček.

V současné chvíli ale počasí v Paříží tenisu příliš nepřeje. Ve francouzské metropoli momentálně prší, a tak bylo semifinále mužské dvouhry mezi Djokovićem a Thieme přerušeno v pátém setu. Tato informace je klíčová i z pohledu ženského finále, které se odehraje na dvorci Philippe Chatriera až po skončení tohoto zápasu. Momentálně je začátek plánován na 15:45.

V momentálně rozehraném pátém setu vede Rakušan Thiem nad Novakem Djokovićem 4:1 a při podání Srba je stav na shodě. Dominic Thiem je tak velmi blízko obhajobě loňského finále.

Markéta Vondroušová v semifinále s Britkou Kontaovou dokázala otočit průběh obou setů, které nakonec v jejich koncovkách zvládla dotáhnou do vítězného konce.

Nedůstojnou atmosféru ovšem mělo semifinále mezi Markétou Vondroušovou a Johannou Kontaovou. Utkání se totiž neodehrálo na kurtech Philippa Chatriera a Suzanne Lenglenové a ani počet diváků na tribunách neodpovídal této fázi turnaje.

Nyní ale přináším jednu dobrou zprávu. V Paříži již přestalo pršet a dvorec se tedy připravuje na pokračování duelu Novaka Djokoviće a Dominica Thiema.

Zpět ale k cestě Markéty Vondroušové. S jejími úspěchy také roste zájem o teprve devatenáctiletou tenistku. Jejímu manažerovi se hromady nabídek jen hrnou.

Opět odbočíme k dění v Paříži. Dominic Thiem i Novak Djoković jsou již zpět na kurtu a věříme, že nás další prodlevy kvůli počasí již nečekají. 

V tuto chvíli ovšem těžko odhadovat přesný začátek ženského finále. Thiem sice vede 4:1 v posledním setu, ale pokud by se Djokovićovi podařilo srovnat, tak by tato rozhodující sada musela skončit o dva gemy. Tie-break se totiž hrát nebude.

Velkou výzvou bude pro Bartyovou česká tenistka, což přiznává i sama Australanka. V její prospěch navíc hovoří i oba vyhrané vzájemné duely těchto tenistek.

Začátek duelu Markéty Vondroušové se znovu posouvá, tentokrát ovšem ne vinou počasí. Novak Djoković si totiž vzal ztracené podání zpět a je opět v těsném kontaktu se svým soupeřem. Thiem momentálně vede 4:3.

Jenže Novak Djoković si nedokázal udržet svůj servis a za stavu 5:3 podává Dominic Thiem na vítězství v zápasu.

Konec ale nepřichází. Rakušan Thiem si znovu prohrál svůj servis, a tak duel pokračuje za stavu 4:5 z pohledu světové jedničky.

Novak Djoković poté dokázala srovnat stav na 5:5, avšak Thiem si rovněž podržel servis a je tedy opět ve vedení, tentokrát 6:5.

Dominic Thiem bere Novaku Djokovićovi servis. Pátý set tak vyhrává v poměru 7:5, zápas 3:2 a nyní již budeme netrpělivě čekat na příchod Markéty Vondroušové a Ashleigh Bartyové.

Na kurtu Philippe Chatriera je již přítomen i pohár pro vítězku a nyní přichází i obě finalistky, které se tak konečně dočkávají tohoto očekávaného zápasu.

Markéta Vondroušová vyhrála úvodní los a zvolila příjem. Na podání tak začne Ashleigh Bartyová.

reklama