reklama
15:00 • French Open • Finále
0:3
2:6 3:6 1:6
Semifinále French Open 2017
Stan Wawrinka
Rafael Nadal na French Open 2017
Rafael Nadal

Dobrý den, vítejte u online reportáže z finále mužů na tenisovém French Open mezi Stanem Wawrinkou a Rafaelem Nadalem. Zápas začíná v 15:00.

French Open čeká vrchol turnaje. Finále mužů, které svede dohromady Stana Wawrinku a Rafaela Nadala. Švýcar se prozatím objevil ve třech grandslamových finále a zvítězil ve všech třech, včetně právě French Open před dvěma lety. Tentokrát proti němu ale stojí antukový titán a král kurtu Philippa Chatriera Rafael Nadal, který prahne po desátém titulu z pařížského turnaje.

Švýcar prožívá vlastně svou klasickou sezonu, na menších turnajích i na turnajích Masters neoslňuje, spíš naopak. Jakmile ale přijde grandslam, začne vystrkovat růžky. A na Roland Garros ukázal své kvality naplno. Nejvíc zabrat mu dalo semifinále s Andym Murraym. Před ním dokázal vyřadit Marina Čiliče, Gaela Monfilse, Fabia Fogniniho, Alexandera Dolgopolova a Jozefa Kovaříka. Sety ztratil jen 2 a to právě v semifinále s britskou světovou jedničkou.

To španělský velikán letos nabral zpět svou ztracenou formu a do finále se dostal již na Australan Open, kde v 5 setech nestačil na Rogera Federera. Na antuce je ale opět dominantní jako v dobách své největší slávy. Na turnaji je suverénní, neztratil zatím ani set a dokonce povolil soupeřům v setu maximálně 4 hry. Paire, Haase, Basilašvili, Bautista Agut, Carreňo-Busta, Thiem. Ti všichni si vylámali zuby na skvělé hře jednatřicetiletého Španěla.

Nadal drží také senzační antukovou bilanci v zápasech hraných na 3 vítězné sety. V kariéře jich odehrál již 103 a jen 2x byl poražen. V roce 2009 se to povedlo Robinu Söderlingovi a v roce 2015 Novaku Djokovičovi.

Co se týče vzájemné bilance, ta hovoří jasně ve prospěch Nadala. Ten totiž vyhrál 15 z 18 vzájemných zápasů se švýcarským bombarďákem. Švýcar ale dokázal jednou přehrát Nadala i na antuce a to před dvěma lety v Římě. Jinak vzájemným zápasům na nejpomalejším podkladu dominuje španělský bojovník. 

Na místě už je i pohár mušetýrů, který čeká na svého šampióna. Na kurt jej doprovodila známá herečka Nicole Kidmanová. 

Na kurtu už jsou oba finalisté, po krátké rozehře zápas začne. První míček zápasu by se měl odehrát zhruba v 15:15. 

V Paříži dnes panuje velké teplo, momentálně je tam 28 stupňů a teplota by měla jít ještě nahoru. 

Na servisu utkání začne Rafael Nadal. Jdeme na věc, finále French Open začíná! 

15:0

Wawrinkův pokus o agresivní return skončil těsně za základní čárou. 

30:0

I druhý bod jde za Španělem, který si připravil forhendem lehkou pozici na zakončení u sítě. 

40:0

Podruhé Wawrinka nedostal return druhého podání do kurtu. 

0:1 Nadal získává gem

První hra zápasu pro španělského favorita. 

0:15

I pátý bod zápasu jde na konto Nadala, Švýcar totiž napálil forhend do pásky. 

15:15

První chybu si připisuje také španělský tenista. 

30:15

První eso zápasu. 

40:15

Také Nadal si neodpouští chyby z forhendu. 

1:1 Wawrinka získává gem

Máme srovnáno, švýcarský hráč také drží servis. 

15:0

Wawrinka opět posílá forhend do sítě. 

Tomáš Chudý
11. 6. 2017
reklama