reklama

Zlomený Federer. V slzách se zhroutil do náruče Zvereva poté, co zrušil exhibici

Roger Federer Roger Federer autor: Reuters
Miluje tenis a ještě víc zbožňuje publikum. Tenisový idol Roger Federer tak dostal na konci listopadu pořádnou ránu, když musel kvůli nepokojům v Bogotě zrušit exhibici. Dokument ESPN nyní odhalil, jak se Švýcar v slzách choulí v náruči protihráče Alexandera Zvereva.

Hlavní město Kolumbie bylo jednou ze zastávek listopadové exhibiční tour Federera s německým mladíkem Zverevem. Společně projeli Jižní Ameriku a v Mexiku pak zapsali rekord, když se na jejich zápas přišlo podívat rekordních 42 517 diváků. 

V Bogotě byly také připraveny čtyři desítky tisíc fanoušků, už seděli na svých místech. Jenže ve městě mezitím došlo k nepokojům a demonstracím, při kterých tři lidé zemřeli a další byli zraněni. Policie nařídila zákaz vycházení a pořadatelé museli akci zrušit.

"Už jsme byli na kurtu, rozehřáli jsme se, byli jsme v dobré náladě," vzpomíná Federer v dokumentu stanice ESPN, která exhibiční šňůru obou tenistů monitorovala.

Švýcar pak dostal od pořadatelů smutnou zprávu, kterou sám musel oznámit nabitému stadionu. 

"Jsem šťastný, že jsem zpátky tady v Bogotě. Chtěl jsem se sem vrátit a hrát už dlouho před tím a se Sašou jsme byli na zápas připraveni. Proto je nám hrozně líto, že se utkání nemůže odehrát, ale někdy se takové věci dějí," řekl fanouškům.

Ti to vzali sportovně, ale samotný Federer nikoli. Pořad, který měl v úterý na stanici ESPN premiéru, odhalil video, na kterém dvacetinásobný grandslamový šampion v šatně po tomto proslovu pláče. Zverev ho poplácával po ramenou a utěšoval.

"Měl to být zápas snů, moc jsem se na něj těšil. Cítil jsem, že se vnitřně rozpadám na kousky, emočně jsem se složil. Byl to příliš velký tlak a stres," přiznal poté Federer. 

Zároveň dodal, že doufá, že bude moci fanouškům zrušenou show vynahradit příští rok.

reklama