Teplice selhaly ve Varnsdorfu, Slavie rozstřílela Chomutov

28. 8. 2013 20:49
Teplice v lize září, jejich pohodu ale narušilo selhání v Poháru České pošty. Severočeši prohráli na hřišti Varnsdorfu a končí.
Teplice končí v Poháru České pošty.
Teplice končí v Poháru České pošty. | Foto: ČTK

Praha - Vynikající ligová forma fotbalistů Teplic dostala vážnou trhlinu. Severočeši selhali v Poháru České pošty, když na hřišti druholigového Varnsdorfu prohráli 0:2. Naopak pražská Slavia odvrátila již druhou hrozbu dalších pokut. Tým zvítězil v Chomutově vysoko 7:0.

Svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného nezvládli roli jasného favorita a neprošli mezi nejlepších dvaatřicet týmů soutěže.

Zápas rozhodli domácí po přestávce, kdy se během třinácti minut dvakrát trefil Jiří Schubert. Teplice se staly vůbec prvním týmem z první ligy, který letos z poháru vypadl.

Teplicím se nevyplatily změny v sestavě

Kouč Ščasný nasadil do základní sestavy pouze pět hráčů, kteří byli u poslední ligové výhry nad Jihlavou. V úvodu měl favorit dobré šance, ale zatímco před devíti dny v Edenu proti Slavii proměňoval vše, nyní byl v koncovce jalový.

Trest přišel po přestávce. Střídající Schubert po šesti minutách druhé půle otevřel skóre a o třináct minut později skóre uzavřel. Teplice si sice vytvořily závěrečný tlak, v koncovce se ale neprosadili.

Naopak slávisté devět dní po sedmibrankovém výprasku od Teplic sami nadělovali. V Chomutově bylo rozhodnuto po půl hodině, trefili se Bortel a Hurka.

Ve druhé půli dominovali sešívaní ještě jednoznačněji. Kisel zvýšil na 0:3, Hurka se trefil podruhé v zápase, dvakrát zacílil přesně útočník Škutka a skóre uzavřel Koreš.