Totální kolaps West Hamu. V závěru vedl 3:1, jenže pak dostal tři góly a nemá ani bod

30. 3. 2024 16:10
Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v 30. kole anglické ligy ztratili v poslední čtvrthodině dvougólové vedení na hřišti Newcastlu a prohráli 3:4.
Záložník West Hamu Tomáš Souček vstřebává zklamání z prohry v Newcastlu
Záložník West Hamu Tomáš Souček vstřebává zklamání z prohry v Newcastlu | Foto: Reuters

Smolný vstup do utkání prožil reprezentační obránce Coufal, který už po dvou minutách ve vlastním vápně fauloval Gordona.

Nařízenou penaltu proměnil Isak, ale West Ham ještě do přestávky otočil skóre po brankách Antonia a Kuduse.

Krátce po změně stran jej navíc poslal do dvoubrankového vedení patnáctým gólem v sezoně nejlepší střelec týmu Bowen.

Obrat Newcastlu odstartoval v 77. minutě další proměněnou penaltou Isak, který si sezonní bilanci vylepšil na 14 branek.

Za šest minut domácí srovnali zásluhou střídajícího Barnese a stejný hráč v první minutě nastaveného času napřáhl zpoza vápna a tvrdou ranou k tyči utkání rozhodl.

V utkání Brentfordu s Manchesterem United čekali diváci na gól až do nastavení a nakonec se dočkali po jednom na každé straně.

United poslal do vedení Mount, jenž se za manchesterský klub prosadil poprvé od letního přestupu z Chelsea. Domácí ještě stihli vybojovat bod, poté co se po Toneyho přihrávce trefil Ajer.

Tottenham otočil domácí utkání se sestupem ohroženým Lutonem a zvítězil 2:1. Ve 3. minutě poslal hosty do vedení nizozemský útočník Chong.

"Spurs" srovnali až v 51. minutě po vlastní brance Kaborého a čtyři minuty před koncem rozhodl Son Hung-min. Korejský kanonýr se v sezoně trefil popatnácté a v tabulce střelců se stejně jako Bowen dotáhl na dosud čtvrtého Salaha z Liverpoolu.

Aston Villa porazila Wolverhampton 2:0 a udržela se na čtvrtém místě před Tottenhamem. O branky se postarali Diaby a poprvé v sezoně Konsa. Unai Emery uspěl proti Wolves jako trenér "Villans" až na sedmý pokus.

Předposlední Burnley i přes dlouhé oslabení remizovalo na hřišti Chelsea 2:2. Hosté hráli v deseti už od 40. minuty, kdy druhou žlutou kartu dostal Assignon.

Ještě před přestávkou se Chelsea ujala vedení po penaltě Palmera, ale hosté v 47. minutě vyrovnali zásluhou Cullena. Dvanáct minut před koncem přidal Palmer třináctou branku v sezoně, ale i na jeho druhou trefu soupeř vzápětí odpověděl díky O'Sheovi.

Poslední Sheffield United v domácím utkání s Fulhamem v závěru přišel o čtvrtou ligovou výhru v sezoně a remizoval s londýnským klubem 3:3. Všechny branky padly ve druhém dějství, domácí vedli ještě pět minut před koncem 3:1.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Newcastle - West Ham 4:3 (6. a 77. Isak obě z pen. 83. a 90.+1 Barnes - 21. Antonio, 45.+10 Kudus, 48. Bowen), Bournemouth - Everton 2:1 (64. Solanke, 90.+1 vlastní Coleman - 88. Beto), Chelsea - Burnley 2:2 (44. z pen. a 78. Palmer - 48. Cullen, 81. O'Shea), Nottingham - Crystal Palace 1:1 (61. Wood - 11. Mateta), Sheffield United - Fulham 3:3 (58. a 69. Brereton Díaz, 68. McBurnie - 62. Palhinha, 85. De Cordova-Reid, 90.+3 Rodrigo Muniz), Tottenham - Luton 2:1 (51. vlastní Kaboré, 86. Son Hung-min - 3. Chong), Aston Villa - Wolverhampton 2:0 (36. Diaby, 65. Konsa), Brentford - Manchester United 1:1 (90.+8 Ajer - 90.+6 Mount).

1. Arsenal 28 20 4 4 70:24 64
2. Liverpool 28 19 7 2 65:26 64
3. Manchester City 28 19 6 3 63:28 63
4. Aston Villa 30 18 5 7 62:42 59
5. Tottenham 29 17 5 7 61:43 56
6. Manchester United 29 15 3 11 40:40 48
7. West Ham 30 12 8 10 49:54 44
8. Newcastle 29 13 4 12 63:51 43