reklama

Vacek je blízko návratu do Sparty, ve hře je hostování

Kamil Vacek si za Letenské zahrál naposledy v neúspěšném předkole Evropské ligy s Vaslují, ze kterého pochází i tento snímek. Kamil Vacek si za Letenské zahrál naposledy v neúspěšném předkole Evropské ligy s Vaslují, ze kterého pochází i tento snímek. autor: Reuters
Kamil Vacek by již příští týden mohl stvrdit svůj příchod z Chieva na Letnou. Pražané mají zájem o roční hostování s opcí

Praha - Záložník Kamil Vacek je velmi blízko návratu do fotbalové Sparty. Ta totiž ve čtvrtek oznámila, že by k dohodě mezi Letenskými a Chievem mohlo dojít už na začátku příštího týdne.

„Situace je taková, že došlo k výraznému posunu. Kamil byl ve středu na Spartě, setkal se s vedením i trenérem Lavičkou. Jsme v intenzivním jednání s Chievem Verona a vše je i díky společnosti SPORT INVEST Group na nejlepší cestě, aby se Kamil v průběhu příštího týdne připojil k týmu,“ prohlásil na čtvrtečním setkání s novináři člen představenstva Jakub Otava. „Jednalo by se o roční hostování z opcí,“ doplnil.

Vacek do Chieva odešel před dvěma lety za 100 milionů korun a z počátku za italský klub pravidleně nastupoval. V minulé sezoně ovšem odehrál za italský klub jen jedenáct utkání v Serii A, a začalo se spekulovat o jeho návratu, obzvláště v souvislosti s nejistou formou tvořivého záložníka Sparty Marka Matějovského.

„Sparta je klub, který má v Evropě renomé a Kamil zde může znovu hrát pravidelně evropské poháry a hrát o mistrovský titul. Je to pro něj velká výzva a šance zabojovat o návrat do reprezentace, která vždy byla jeho cílem. Jeho hostování s opcí nebylo jednoduché vyřešit, o to větší máme radost, že se nám podle všeho podaří všechno dotáhnout počátkem příštího týdne do zdárného konce,“ řekl Viktor Kolář ze společnosti SPORT INVEST Group.

reklama