reklama

Velký test na OH: Sáblíková bojuje s arktickou zimou

Sáblíková se připravuje na mistrovství Evropy v Hamaru

Hamar/Praha - Hamar, mistrovství Evropy v rychlobruslení, tento víkend. Právě tam se uskuteční poslední ostrý test Martiny Sáblíkové před olympiádou. Ale snadné to česká reprezentantka rozhodně mít nebude.

Možná se musí bát více podmínek než soupeřek.

Je pochopitelné, že česká naděje pro Vancouver musela v Norsku počítat s ostrou skandinávskou zimou. Ovšem takový mráz, jaký tam nyní panuje, zaskočil nejen mnohé závodníky, ale i místní obyvatele.

Čtěte dále: První dáma Sáblíková dostala radu pro Vancouver: Kuráž

Chcete vědět proč? Ve středu teplota v dějišti šampionátu "slezla" na osmadvacet stupňů pod nulou.

"I když čeští rychlobruslaři na rozdíl od většiny soupeřů nepatří k těm, které by hýčkalo skleníkové vytápěných zimních stadionů, ofouknutí zdejším ostrým větrem by měsíc před olympiádou nemuselo být bez následků," upozorňuje trenér Petr Novák.

V městečku Roros, které leží jen o několik desítek kilometrů severněji, naměřili meteorologové dokonce - 41 stupňů.

Proto kouč dbá na to, aby Sáblíková a spol. moc nevycházeli ven.

Jak informuje oficiální web české rychlobruslařky, po úterním tréninku musel objednat taxík, od středy už pořadatelé zařídili speciální autobusy mezi hotelem a halou, na jejímž ledovém okruhu drží Sáblíková rekord na pětikilometrové trati.

O víkendu si nejlepší česká sportovkyně roku 2009 otestuje formu na tříkilometrové a pětikilometrové trati, v sobotu je na programu kratší, v neděli ta delší distance.

reklama