12. 8. 2008 13:37
48,95 s - Vernerův rekord na kraulařské stovce
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Reuters

Peking - Nejen světové, ale i národní rekordy padají ve Vodní kostce. Plavecká aréna stvořená pro olympijské hry byla konečně svědkem i nového českého maxima. Vytvořil jej na stometrové trati volným způsobem Martin Verner.

Osmadvacetiletý reprezentant však neprolomil dosavadní trápení českých plavců.

Ani jeden dosud nepostoupil z rozplavby a nic na tom v úterý nezměnil ani Verner. Ačkoliv vyhrál svou pátou rozplavbu a prezentoval se nejlepším časem české historie.

Čtěte dále: Famózní Phelps: Třetí zlato a další světový rekord

48,95 vteřiny nestačilo. Na semifinále potřeboval čas ještě o čtyři desetiny sekundy lepší. Nakonec na kraulařské královské trati obsadil 21. místo.

Nejlepšího času 47,80 vteřiny dosáhl Eamon Sullivan z Austrálie, který je zároveň držitelem světového rekordu na stejné trati z pondělní štafety.

O chvíli později bojoval ve Vodní kostce také Jiří Jedlička. Ani on však své druhé představení na Hrách nepřetavil v úspěch. Jednadvacetiletý plavec zaostal na trati 200 metrů prsa za svým maximem o více než sekundu a to mu rozhodně nemohlo na postup stačit.