reklama

VIDEA Geniální konstruktér jak kovářova kobyla. Pořád bourá

Adrian Newey zničil celý předek Lamborghini. Podívejte se v galerii na to, jak se mu to povedlo a také na jeho další havárie i vítězné monoposty, které navrhl. Adrian Newey zničil celý předek Lamborghini. Podívejte se v galerii na to, jak se mu to povedlo a také na jeho další havárie i vítězné monoposty, které navrhl. Foto: Charles Bradley via Twitter
Adrian Newey je sice konstruktérem řady vítězných monopostů F1, ale sám má závodní dráze problémy. Nejnověji to potvrdil o víkendu v Silverstone, kde rozbil závodní Lamborghini.

Silverstone - Adrian Newey je sice konstruktérem řady vítězných monopostů F1, ale sám má závodní dráze problémy. Nejnověji to potvrdil o víkendu v Silverstone, kde rozbil závodní Lamborghini. Stalo se tak při závodě Super Trofeo,když se snažil zahřát studené pneumatiky.

Newey má na závodní havárie "štěstí". V roce 2006 zničil historický vůz Ford GT40 za víc než 200 milionů korun, později zdemoloval také Jaguar E-Type. Slavnou se stala jeho nehoda v poháru Ginetta G50 Cup před třemi lety v Silverstone, která skončila požárem soupeřova vozu.

reklama