reklama

VIDEO Rosický zase přihrával na gól, Kalas ubránil nulu

Gól Oliviera Girouda v druhém zápase přípravy Arsenalu před sezonou 2013-14. youtube.com
Tomáš Rosický se podílel na vysokém vítězství Arsenal v přípravě. Tomáš Kalas pomohl udržet Chelsea čisté konto.

Praha - Tomáš Rosický sice v přípravě Arsenalu na gól čeká, ale tři už dokázal připravit svým spoluhráčům. Po dvou asistencích proti výběru Indonesie totiž přidal přesnou přihrávku i v zápase s týmem Vietnamu, který ve středu Gunners sehráli v Hanoji.

Po jeho obloučku totiž Olivier Giroud (který posléze vstřelil hattrick) vsítil první branku zápasu (viz video), jenž nakonec Arsenal vyhrál jasně 7:1. Český reprezentační kapitán odehrál celý první poločas.

Také dalším dvěma českým reprezentantům se dnes v přípravě dařilo. Tomáš Kalas a Petr Čech se podíleli na poněkud skromnější výhře Chelsea nad Thajskem 1:0.

Na druhou stranu šlo o obnovenou premiéru José Mourinha na lavičce Blues a právě pro portugalského kouče je tento výsledek víc než typický. O jedinou branku utkání se postaral z penalty Romelu Lukaku.

Kalas, kterého si Mourinho stáhl z hostování v Arnhemu, odehrál celý první poločas na stoperu s Johnem Terrym. Petr Čech odehrál také jen první pětačtyřicetiminutovku a moc práce v bráně i díky Kalasovi s Terrym neměl.

reklama