reklama

Vražda na olympiádě: Zemřel příbuzný kouče z USA

Muže napadl zřejmě vyšinutý Číňan

Peking - Pouhý den po oficiálním zahájení olympijských her v Pekingu se v hlavním městě Číny odehrál krvavý incident. Číňan napadl v oblíbené pekingské Věži bubnů, která v minulosti oznamovala správný čas, dvojici amerických turistů.

Muže zabil, Američanka je pouze zraněna. Šlo o příbuzné kouče amerických volejbalistů, uvedla agentura Reuters.

Zprávu už potvrdila výprava USA. "Ve věži bubnů byli po poledni napadeni dva členové jeho rodiny. Podle vyšetřovatelů šlo o náhodný útok, při kterém byli oba lidé pobodáni. Jeden na následky zranění zemřel, druhý je vážně zraněn," stojí v prohlášení.

Sedmačtyřicetiletý Tang Jongming z východočínského města Chang-čou kromě Američanů napadl i jejich čínského průvodce. Krátce po útoku spáchal sebevraždu, zabil se skokem z druhého patra.

Motiv útoku zatím agentury neuvedly. Podle čínských médií byl útočník psychicky nemocný.

Čtěte dále:
Živě z Pekingu: Z města je pevnost. Bojí se Ujgurů
Hry budou bezpečné, slibuje Čína den po útocích

Nyní probíhá vyšetřování. "Už jsme se spojili s místními úřady a policií kvůli identifikaci a podobně," řekla mluvčí americké ambasády.

Úředníci velvyslanectví jsou podle ní v tuto chvíli v nemocnici, kde zjišťují další podrobnosti. V nemocnici je hospitalizována napadená žena i průvodce.

Incident se odehrál navzdory masivním bezpečnostním opatřením, která čínská vláda kvůli olympiádě spustila. Nad olympijským Pekingem bdí 150 tisíc policistů a nespočet vojenských kontrol brázdí ulice.

Na hry se během jejich trvání chystá až 450 tisíc zahraničních turistů.

reklama