reklama

Využije Atletico slabší formy fotbalistů Barcelony? Budeme bojovat, ujišťuje Simeone

Lionel Messi a spol. prožívají menší krizi. Doplatí na ni i v Lize mistrů? Lionel Messi a spol. prožívají menší krizi. Doplatí na ni i v Lize mistrů? autor: Reuters
První zápas čtvrtfinále Ligy mistrů vyhrála Barcelona 2:1, když se po vyloučení Fernanda Torrese dvakrát trefil Luis Suaréz. Pokud chce Atletico pomýšlet na postup. musí dnes jednoznačně zvítězit. "Náš tým budujeme tři roky, aby byl připraven na zápasy, jako je tento. Věřím, že to zvládneme," burcuje záložník Atletica Gabi.

Praha - Je Barcelona v krizi? Za poslední tři ligová kola získal katalánský klub pouze jeden bod za remízu s Villarrealem a první utkání čtvrtfinále Ligy mistrů proti Atleticu Madrid jen horkotěžko otáčel i díky tomu, že soupeř hrál více než jeden poločas v deseti po vyloučení Fernanda Torrese. V domácí odvetě tak budou svěřenci trenéra Luise Enriqueho bránit těsnou výhru 2:1. I když slovo bránit by se v případě Barcelony mělo brát spíše v uvozovkách. 

Barcelona je totiž po celou sezonu strojem na góly. Ve španělské lize jich vstřelila už 87 v 32 zápasech, což jsou bezmála tři branky na zápas. V Lize mistrů přidali dalších 22 přesných zásahů. V poslední době však na Barcelonu přišla krize. Nejdříve remíza s Villarrealem 2:2, poté bolestivá prohra na Camp Nou proti Realu Madrid, nepřesvědčivé vítězství v Lize mistrů nad Atleticem a vše to vyvrcholilo šokující porážkou proti Realu Sociedad. 

Luis Enrique: Budeme hrát na vítězství

"Musíme se dívat dopředu a zapomenout na zápas se Sociedadem. Jsme soudržní jako jedna velká rodina. Musíme si tuto mentalitu uchovat i do dalšího zápasu. Nemáme žádné pochyby," zůstává však i nadále pozitivní barcelonský záložník Ivan Rakitič

Před odvetou s Atleticem zůstává klidný i trenér Barcelony Luís Enrique: "Liga mistrů je úplně jiná soutěž. Máme dost času, abychom si rozebrali ligové zápasy, ale nyní jsme v Lize mistrů, která je pro nás velmi atraktivní a veškerou koncentraci směřujeme teď na ni.“ 

Trenér Barcelony si drží ještě jeden zajímavý primát. Od doby, co Barcelonu převzal, si proti Atleticu Madrid připisuje pouze samá vítězství, konkrétně jde o sedm výher v řadě. "Jsou to však pokaždé velmi těžké a vyrovnané zápasy,“ přiznává kouč. "Jako vždycky budeme hrát na vítězství. Držet remízový výsledek je velice zrádné,“ je si vědom Enrique. 

Gabi: Můžeme dokázat něco skutečně velkého!

Atletico Madrid, které na Barcelonu ve španělské lize ztrácí tři body, se bude muset v odvetě obejít bez kanonýra Fernanda Torrese, který byl v úvodním zápase vyloučen. Byl to sice on, kdo poslal svůj tým do vedení, ale zároveň svým vyloučením položil základní kámen k tomu, aby Barcelona mohla utkání otočit.

I přes porážku v úvodním zápase nemusí druhý tým španělské ligy skládat zbraně. Pokud však chtějí svěřenci trenéra Diega Simeoneho pomýšlet na postup, musí utkání bezpodmínečně vyhrát.

"Být součástí Atletica Madrid znamená být vytrvalý a soutěživý. Nikdy se nevzdáváme a bojujeme proti všem překážkám. Naše síla spočívá v tom, že máme soupeře, o kterých víme, že jsou silnější než my, ale my se soustředíme pouze na sebe, abychom proti nim bojovali,“ burcuje svůj tým před odvetou trenér Simeone. 

Pozitivně naladěný je před zápasem i záložník Atletica Gabi: "Na hru Barcelony se nijak nesoustředím. Mám dobrý pocit z toho, že jako tým jsme v pohodě a chceme bojovat a čeká nás den, kdy můžeme dokázat něco skutečně velkého. Musíme však udržet emoce pod kontrolou. Náš tým budujeme tři roky, aby byl připraven na zápasy, jako je tento. Věřím, že to zvládneme."

reklama