reklama

WADA opět nezískala data z moskevské antidopingové laboratoře

Olympijské kruhy. Olympijské kruhy. autor: Reuters
Světová antidopingová agentura WADA odjela z inspekce v moskevské laboratoři bez původních záznamů o prováděných testech sportovců. Ruská strana sice slibovala zajistit přístup k datům už v pondělí, delegace WADA je ale zatím podle svého vyjádření stále nezískala.

Informace ze systému LIMS by měly přispět k objasnění rozsahu státem podporovaného systematického dopingu v ruském sportu. Rusko přitom musí poskytnout údaje z počítačů laboratoře do konce roku, jinak bude tamní antidopingová agentura opět suspendována.

Delegace WADA získala poprvé přístup do moskevské laboratoře na konci listopadu. Na předání dat se ale její zástupci s ruskými úřady nedohodli. Nyní nevyšel ani druhý pokus o získání slibovaných informací. Ruská strana trvá podle vyjádření WADA na tom, že vybavení delegace ke stažení dat nemá potřebné certifikáty, vyhovující ruským zákonům.

Pětičlenná delegace nyní vypracuje oficiální zprávu a předá ji nezávislé komisi (CRC). Ta se sejde v polovině ledna a bude znovu jednat o případné suspendaci RUSADA. Jejím doporučením se pak bude zabývat výkonný výbor WADA.

reklama