reklama

Žádná Sparta! Liberecký Štajner přestupuje do Boleslavi

Jiří Štajner už liberecký dres neoblékne. Jiří Štajner už liberecký dres neoblékne. autor: CPA Eduard Erben
Hvězda fotbalové ligy Jiří Štajner opouští Liberec a přestupuje do Mladé Boleslavi. Do města automobilů se stěhuje i Antonín Rosa.

Liberec/Mladá Boleslav - Hvězda fotbalové ligy Jiří Štajner opouští Liberec a přestupuje do Mladé Boleslavi, kde se dnes dohodl na roční smlouvě s následnou opcí.

ČTK to řekl hráčův manažer Jiří Müller. V minulých dnech se spekulovalo také o Štajnerově možném odchodu do Sparty, ale sedmatřicetiletý útočník nakonec zamířil do týmu jiného libereckého rivala.

Štajner po skončení sezony dal najevo, že v Liberci zřejmě nezůstane, a brzy se dočkal nového angažmá v nedaleké Mladé Boleslavi. Se Spartou, kde už krátce působil před devíti lety při hostování z Hannoveru, společnou řeč nenašel, byť si to podle svých vyjádření přál. Teď ale svojí budoucnost spojí s městem automobilů.

Agent Müller: Boleslav byla nejrychlejší

"Boleslav jednala ze všech potenciálních zájemců o Jirkovy služby zdaleka nejrychleji a nejkonkrétněji. Dohoda byla uzavřena takřka bleskově. To svědčí o tom, jak o Jirku stáli," řekl Müller.

Byť přestupní termín ještě oficiálně nezačal, už dnes byl zpečetěn jeden z nejzajímavějších přesunů v rámci letních ligových rošád. Hlavním iniciátorem Štajnerova příchodu do Boleslavi byl prý samotný šéf středočeského klubu Josef Dufek.

"Na transferu má opravdu velkou zásluhu," uvedl Müller. Boleslav si od zkušeného ofenzivního hráče hodně slibuje: Štajner má být tahákem pro fanoušky i lídrem na hřišti.

Štajner má týmu pomoci do pohárů

Tým chce v příští sezoně odčinit nepříliš povedený ročník, v němž v lize skončil až na osmém místě a navíc smolně prohrál ve finále domácí poháru s Jabloncem po penaltovém rozstřelu.

Štajner do Mladé Boleslavi přichází jako člen Klubu ligových kanonýrů, který sdružuje hráče se 100 a více vstřelenými brankami v elitních ligových soutěžích. Štajner magickou "stovku" pokořil v březnovém utkání proti pražské Slavii.

V české lize nasázel 60 gólů, dalších 42 přidal při svém osmiletém angažmá v bundesligovém Hannoveru. Štajner nasbíral také 37 startů v reprezentaci, s níž se podíval i na světový šampionát v roce 2006.

Do Boleslavi jde i Rosa

Ve čtvrtek ráno oznámili Středočeši také posilu do obranných řad. Z tTeplic by měl do města automobilů zamířit Antonín Rosa.

V Boleslavi Rosa podle svého manažera Jiřího Müllera podepsal tříletou smlouvu.

"Tonda byl v Teplicích velmi dlouho. Cítil, že potřebuje novou výzvu a chce jít do klubu s vyššími ambicemi. V Teplicích ani necítil takový zájem, aby spolupráce pokračovala," řekl ČTK Müller.

Šestadvacetiletý Rosa, který může nastupovat jako stoper i levý bek, odchází do Mladé Boleslavi zadarmo jako volný hráč. V lize zatím nasbíral 148 startů a vstřelil osm branek.

reklama