reklama

Zahájení olympiády: Po smogu přijde horko a déšť

Bouřky by se však měly Číně vyhnout Bouřky by se však měly Číně vyhnout autor: Martin Holcman
Číňané upřesňují předpověď počasí minutu po minutě

Peking/Praha - Nepříliš optimistickou předpověď slibují meteorologové pro start olympijských her. V pátek, tedy v den jejich zahájení, má podle expertů na počasí v Pekingu pršet.

Číňané sledují počasí velmi bedlivě a snaží se předpovídat jeho vývoj doslova minutu po minutě.

Na jejich stránkách můžeme najít předpověď počasí na následující dny, navíc rozdělenou pro všechny oblasti, kde se olympiáda bude konat.

Ještě před startem olympijských her budou mít sportovci v Pekingu pořádné horko a odpolední teploty se běžně vyšplhají nad 30 stupňů Celsia.

Z předpovědi je velmi dobře patrné, že z celého tohoto týdne bude nejvíce oblačnosti právě v pátek 8. srpna. Navíc se po celý den očekávají dešťové přeháňky.

Celý týden bude tropický

Páteční odpolední teploty by v Pekingu měly kulminovat na 32 °C a večer kolem dvacáté hodiny bude jen o pár stupňů méně. Vypadá to, že slavnostní zahájení se bez přírodních srážek neobejde.

Celý týden má být přitom velmi horký. Odpolední teploty by se měly zastavovat až na 32 °C a noci budou tropické, nejnižší ranní teploty by neměly klesat pod 22 °C. Obloha bude převážně oblačná.

V ranních a odpoledních hodinách se musí počítat s mlhami a se smogem, k jehož rozplynutí nebude napomáhat ani vítr, který očekáváme pouze slabý.

reklama