Zahraniční ligy: Kadeřábkův gól nezabránil porážce Hoffenheimu 1:4 v Mohuči

13. 4. 2024 15:49
Obránce Pavel Kadeřábek se v německé fotbalové lize podruhé v sezoně gólově prosadil, ale na body to Hoffenheimu nestačilo. Jeho tým na hřišti sestupem ohrožené Mohuče sice po poločase vedl, ale domácím se povedl obrat a zvítězili vysoko 4:1. David Jurásek nastoupil v základní sestavě hostů a vystřídal o poločasové přestávce.
Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek | Foto: Reuters

Bývalý reprezentant Kadeřábek si v 19. minutě ve vápně naběhl na centr Kramariče, hlavou překonal brankáře Zentnera a dal jedenáctý gól v bundeslize. Domácím se těsně po přestávce povedl bleskový obrat, o který se v rozmezí čtyř minut postarali Burkardt a Mwene. Pojistky přidali Gruda a střídající Onisiwo.

Mohuč z posledních čtyř kol ztratila body jen při bezbrankové remíze v Lipsku a na barážové příčce se přiblížila na bod k Bochumi, která v poslední minutě domácího duelu s Heidenheimem zachránila remízu 1:1.

Bayern Mnichov porazil 2:0 Kolín nad Rýnem a odložil minimálně do neděle korunovaci Leverkusenu bundesligovým mistrem.

Bayern zvítězil brankami Guerreira a Müllera ve druhém poločase a uspěl po dvou porážkách. Na Leverkusen ztrácí 13 bodů, ale Bayer může v neděli získat titul, pokud doma porazí Brémy. Bayern se alespoň vítězně naladil na středeční domácí odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů s Arsenalem, v Londýně první utkání skončilo 2:2.

Bayernu se bodově udržel Stuttgart po vítězství 3:0 nad Frankfurtem. V prvním poločase se trefili malijský útočník Guirassy, který pokořil metu 25 branek v sezoně a vylepšil klubový rekord Maria Goméze z ročníku 2008/09, Undav a Lewling. Stuttgart prodloužili ligovou sérii bez porážky na 11 zápasů. Frankfurt počtvrté za sebou nezvítězil a na sedmý Augsburg má už jen tříbodový náskok.

Pátý Dortmund i přes dlouhé oslabení zvítězil 2:1 na hřišti Mönchengladbachu, za který nastoupil v 64. minutě Tomáš Čvančara. Borussii zařídil dvougólové vedení Sabitzer, ještě před přestávkou snížil Wöber. Víc domácí nedokázali, přestože Dortmund hrál od 55. minuty bez vyloučeného Adeyemiho.

Borussia má stále stejně bodů jako čtvrté Lipsko, které porazilo Wolfsburg 3:0. Výhru zařídili Olmo a ve druhém poločase Šeško s Opendou. Belgický útočník dal 22. ligový gól a v tabulce střelců mu patří třetí příčka za Kanem z Bayernu Mnichov (32) a Guirassym (25). Václav Černý utkání strávil na lavičce Wolfsburgu, který má už jen dvoubodový náskok na barážovou pozici Mohuče.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 2:0 (65. Guerreiro, 90.+3 Müller), Bochum - Heidenheim 1:1 (90. Schlotterbeck - 81. vlastní Schlotterbeck), Lipsko - Wolfsburg 3:0 (13. Olmo, 68. Šeško, 82. Openda), Mohuč - Hoffenheim 4:1 (47. Burkardt, 51. Mwene, 63. Gruda, 89. Onisiwo - 19. Kadeřábek), Mönchengladbach - Dortmund 1:2 (36. Wöber - 22. a 28. z pen. Sabitzer), Stuttgart - Eintracht Frankfurt 3:0 (11. Guirassy, 17. Undav, 37. Leweling).

Premier League

Fotbalisté Manchesteru CIty doma zvítězili nad zachraňujícím se Lutonem vysoko 5:1 a posunuli se do čela neúplné tabulky anglické ligy. Lídr pořadí střelců Erling Haaland vstřelil 20. ligový gól v ročníku.

Manchester City šel proti Lutonu do vedení už ve druhé minutě zásluhou Hašiokovy kuriózní vlastní branky. Haaland akrobatickým kopem přes hlavu nasměroval míč přímo do obličeje japonského obránce, od nějž se odrazil za záda bezmocného Kaminského. V 64. minutě zdvojnásobil vedení "Citizens" Kovačič a o dvanáct minut později Haaland dovršil druhou desítku ligových branek díky proměněné penaltě.

V 81. minutě Barkley snížil na 1:3, ale v závěru se ještě na druhé straně prosadili Doku a Gvardiol a zpečetili výhru. Hráči City nyní mají v čele tabulky dvoubodový náskok na druhý Arsenal i třetí Liverpool, oba týmy je v neděli mohou přeskočit. Luton je na prvním sestupovém osmnáctém místě, na sedmnáctý Nottingham ztrácí bod.

Tottenham prohrál v Newcastlu 0:4 a kvůli horšímu skóre přišel o čtvrtou příčku. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal 11 hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře. Dva góly vstřelil švédský kanonýr Alexander Isak.

Ten se proti Tottenhamu poprvé prosadil ve 30. minutě, poté co hostující obránce Udogie přišel na vlastní polovině o míč a Isak zužitkoval přihrávku Gordona. Ten pak za dvě minuty sám zvýšil a krátce po přestávce se znovu prosadil Isak.

Třiadvacetiletý útočník dal 17. gól v ročníku, v tabulce střelců se vyrovnal třetímu Mohamedu Salahovi z Liverpoolu a tři branky ho dělí od lídra Haalanda. Konečný výsledek stanovil těsně před koncem hlavou po rohu Schär.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Newcastle - Tottenham 4:0 (30. a 51. Isak, 32. Gordon, 87. Schär), Brentford - Sheffield United 2:0 (64. vlastní Arblaster, 90.+3 Onyeka), Burnley - Brighton 1:1 (75. Brownhill - 79. vlastní Murič), Manchester City - Luton 5:1 (2. vlastní Hašioka, 64. Kovačič, 76. Haaland z pen., 87. Doku, 90.+3 Gvardiol - 81. Barkley), Nottingham - Wolverhampton 2:2 (45.+1 Gibbs-White, 57. Danilo - 40. a 62. Cunha).

20. Sheffield United 32 3 7 22 30:84 16

Poznámka: Everton přišel o 6 bodů a Nottingham o 4 body jako trest za porušení finančních pravidel.

La Liga

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve 31. kole španělské ligy 1:0 na Mallorce a vedou tabulku stále o osm bodů před druhou Barcelonou, jež zvítězila na hřišti Cádizu 1:0. Oba velcí rivalové se příští týden na Santiagu Bernabéu utkají v tradičním "El Clásicu".

Trenér Realu Carlo Ancelotti šetřil před středeční odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City některé klíčové hráče, v základní sestavě chyběli záložník Toni Kroos či ofenzivní hvězdy Rodrygo a Vinícius Júnior. Utkání na hřišti poraženého finalisty letošního Španělského poháru rozhodl ve 48. minutě dalekonosnou, lehce tečovanou střelou Aurélien Tchouaméni. První atraktivní souboj mezi City a Realem skončil v Madridu remízou 3:3.

Jedinou branku v Cádizu vstřelil ve 37. minutě Joao Félix. Alonsův rohový kop hlavou přizvedl domácí záložník Fernández a portugalský reprezentant předvedl ekvilibristický kop přes hlavou.

Kataláncům kvůli vyloučení ze zápasu s Atléticem Madrid chyběl trenér Xavi Hernández. Zastoupil ho opět jeho bratr Óscar a sourozenecká dvojice společně udělala v základní sestavě osm změn oproti středeční Lize mistrů v Paříži, v níž Barcelona vybojovala výhru nad PSG 3:2.

V dresu Cádizu odehrál celé utkání host z pražské Slavie Aiham Ousou. Jeho tým dělí momentálně tři body od příček zaručujících záchranu.

Atlético Madrid porazilo třetí Gironu po obratu 3:1 a snížilo její náskok na čtyři body. Dva góly dal Antoine Griezmann. Katalánci popáté v řadě nezískali na soupeřově hřišti ani bod a poprvé v ročníku nebodovali v utkání, v němž vstřelili úvodní branku.

Gironu poslal do vedení už ve čtvrté minutě Dovbyk, jenž se 17 góly předčil na špici tabulky střelců Bellinghama z Realu Madrid a Budimira z Pamplony. Ve 34. minutě Atlético zahrávalo pokutový kop za Gutiérrezovu ruku, k míči se postavil Griezmann a penaltu bezpečně proměnil.

Domácí pak stihli strhnout vedení na svou stranu ještě v prvním poločase, v šesté nastavené minutě se prosadil Correa. Konečný výsledek stanovil v 50. minutě druhou brankou v zápase Griezmann. Francouzský útočník v sezoně nastřílel už 13 gólů.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Atlético Madrid - Girona 3:1 (34. z pen. a 50. Griezmann, 45.+6 Correa - 4. Dovbyk), Vallecano - Getafe 0:0, Mallorca - Real Madrid 0:1 (48. Tchouaméni), Cádiz - FC Barcelona 0:1 (37. Félix).

Serie A

Juventus v italské fotbalové lize remizoval na hřišti městského rivala FC Turín 0:0 a matematicky přišel o šanci získat ligový titul. Na vedoucí Inter Milán ztrácí ze třetího místa nedostižných devatenáct bodů, za druhým AC Milán zaostávají svěřenci Massima Allegriho o pět. Oba rivalové mají ještě zápas k dobru.

"Stará dáma" v turínském derby nedokázala zvítězit poprvé od 18. února 2022 a poprvé od února 2008 nevstřelila gól. Naproti tomu ale Juventus prodloužil sérii neporazitelnosti na 18 vzájemných utkání, což je jeho nejdelší šňůra v historii.

FC Turín udržel čisté konto v domácím prostředí ve třetím zápase v řadě a s jedenácti nulami v domácích zápasech kraluje statistice v celé Serii A. Největší šanci zápasu promarnil v sedmé minutě útočník hostů Vlahovič, jenž ve velké příležitosti trefil pouze tyč. Juventus nedokázal naplno bodovat v pátém z posledních šesti kol.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Lecce - Empoli 1:0 (90. Sansone), FC Turín - Juventus Turín 0:0, Boloňa - Monza 0:0.

1. Inter Milán 31 26 4 1 75:15 82
2. AC Milán 31 21 5 5 60:34 68
3. Juventus Turín 32 18 9 5 45:24 63
4. Boloňa 32 16 11 5 45:25 59
5. AS Řím 31 16 7 8 56:35 55
6. Bergamo 30 15 5 10 54:34 50
7. Lazio Řím 32 15 4 13 41:35 49
8. Neapol 31 13 9 9 48:38 48