18. 2. 2010 22:35
Vyhrála Rieschová, Vonnová slalom nedokončila
Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská | Foto: Reuters

Vancouver - Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila v olympijské superkombinaci sedmou příčku.

Ve sjezdu dojela dvaadvacátá, když za nejlepší Američankou Lindsey Vonnovou zaostala o 3,17 sekundy.

Klasická slalomářka však ve druhé části závodu potvrdila své ambice. Zajela nejrychlejší čas ze všech závodnic a v celkovém součtu vybojovala sedmé místo.

"Čekala jsem to do desítky, ztráta kolem tří sekund se dá stáhnout. Škoda, že byl slalom tak kraťoučký. Kdyby byl delší, jistě by to zamíchalo pořadím víc," okomentovala svůj výkon česká závodnice.

K medailové pozici Záhrobské chybělo 83 setin sekundy, které částečně nemusela nabrat v případě rychlejšího sjezdu ale také nebýt lehkého zaváhání při slalomu, které ji však v dalším jistém průjezdu tratí nezabránilo.

Velká naděje pro slalom speciál

Výsledek ze slalomu povzbuzuje naděje, které se k Záhrobské upínají v posledním závodu - slalomu speciál. "Určitě je to příjemná vzpruha, ale speciál bude na úplně jiné sjezdovce a nepůjde se ohlížet na to, jak se jel kombinační slalom. Mám ale určitě radost, že slalom zajet umím a umím ho zajet rychle," řekla pětadvacetiletá lyžařka.

Ze zlaté medaile se raduje Němka Maria Rieschová, která si vybudovala velmi dobrou pozici už ve sjezdové části, v níž zaostala za nejrychlejší Vonnovou o pouhých třiatřicet setin sekundy.

Americká lyžařka však na konci prostřední pasáže upadla, čímž katapultovala na stříbrnou příčku svou krajanku Julii Mancusovou. Bronz si překvapivě vyjela Anja Pärsonová, o jejimž startu se po středečním pádu vážně pochybovalo.

1. Rieschová (Něm.) 2:09,14 min. (1:24,49+44,65), 2. Mancusová (USA) 2:10,08 (1:24,96+45,12), 3. Pärsonová (Švéd.) 2:10,19 (1:25,57+44,62), 4. Zettelová (Rak.) 2:10,50 (1:26,01+44,49), 5. Mazeová (Slovin.) 2:10,53 (1:25,97+44,56), 6. Suterová (Švýc.) 2:10,85 (1:25,29+45,56), 7. Záhrobská (ČR) 2:11,02 (1:27,33+43,69), 8. Schnarfová (It.) 2:11,29 (1:25,72+45,57), 9. Kirchgasserová (Rak.) 2:11,35 (1:27,09+44,26), 10. Marchandová-Arvierová (Fr.) 2:11,82 (1:25,41+46,41).