reklama

Zlatá střelkyně Emmons: Chci dál zůstat Češkou

Dojatá Kateřina Emmons Dojatá Kateřina Emmons autor: Reuters
Česká střelkyně plánuje založit rodinu

Peking (od našeho zvláštního zpravodaje) - Česká republika byla poprvé v historii alespoň na chvíli v čele medailového pořadí na olympijských hrách.

Díky střelkyni Kateřině Emmons, která v sobotu vyhrála první zlatou medaili v Pekingu ve střelbě ze vzduchové pušky.

Zatímco domácí favoritka a obhájkyně aténského zlata Li Tu skončila až pátá a po závodě se v interview pro čínskou televizi rozplakala, Kateřina Emmons měla důvod k úsměvům.

Kdo je Kateřina Emmons? Podívejte se ZDE

Vítězství se ale podle ní doslova rodilo v bolestech.

"Byla jsem hrozně nervózní. Ze začátku jsem měla i zdravotní problémy. Ale moc jsem to chtěla dokázat, chtěla jsem vydržet. Říkala jsem si, že když jsem se tak dlouho připravovala a věnovala tomu tolik času, tak to přece tady teď nevzdám," řekla Emmons novinářům v Pekingu.

Čtěte více: Fantazie: Češka Emmons získala olympijské zlato!

"Chtěla jsem jenom vydržet, strašně jsem už chtěla jít domů," dodala. Je prý šťastná, že v mezinárodním závodě konečně překonala hranici čtyř set bodů.

Kateřina Emmons získala olympijské zlato. Jak? Podívejte se Kateřina Emmons získala olympijské zlato. Jak? Podívejte se Prohlédněte zde

Ráda by založila rodinu

Vyjádřila se také ke spekulacím, zda v budoucnu hodlá reprezentovat Českou republiku, nebo Spojené státy. Její manžel Matt Emmons, který jako střelec rovněž startuje v Pekingu, je totiž Američan.

"Moje srdíčko je v České republice, takže budu-li ještě závodit a bude-li to možné, tak za Českou republiku," řekla čtyřiadvacetiletá olympionička vychovaná střelnicí v Plzni.

Čtěte více: Kateřina ustála obrovský tlak, chválil Emmons trenér

Potvrdila rovněž, že nyní s manželem plánují rodinu, takže zřejmě načas se závoděním přestane.

"Jsem na Kateřinu velmi pyšný. Vím, kolik úsilí věnovala přípravě, a jsem rád, že dosáhla tak skvělého výsledku," řekl její manžel Matt, jenž bude v Pekingu bojovat o podobný úspěch, zlato má již ve své sbírce z olympiády v Aténách.

Podobně hovořil i její otec a trenér, bývalý český střelecký reprezentant Petr Kůrka.

"Byl jsem rád, že jsem to sám přežil. To, že jednou v naší rodině bude zlatá medaile, to bylo jen v mých nejfantastičtějších snech. Kvůli mým neúspěchům na olympiádách jsme zatím žádnou neměli," řekl s úsměvem.

reklama