reklama

Změna v tréninku nebo jiný program. Čermák Kvitové pomůže, říká Vízner

Petra Kvitová zažila tragický úvod do sezony. Pomůže jí nový trenér? Petra Kvitová zažila tragický úvod do sezony. Pomůže jí nový trenér? autor: Reuters
Petra Kvitová má nového kouče. Stal se jím František Čermák, se kterým již spolupracuje od turnaje v Indian Wells. Deblový specialista Kvitové pomáhal v roli sparingpartnera a od nynějška bude jejím trenérem. Bývalý daviscupový reprezentant Pavel Vízner, který s Čermákem hrával čtyřhru, tuhle spolupráci schvaluje. "Oba jsou pracovití lidé, kteří můžou spolupracovat a posunout jeden druhého dál," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz

PrahaPetra Kvitová má nového kouče. Stal se jím František Čermák, se kterým již spolupracuje od turnaje v Indian Wells. Deblový specialista Kvitové pomáhal v roli sparingpartnera a od nynějška bude jejím trenérem. Pavel Vízner, který s Čermákem hrával čtyřhru, tuhle spolupráci schvaluje. "Oba jsou pracovití lidé, kteří můžou spolupracovat a posunout jeden druhého dál," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz 

Petra Kvitová jmenovala Františka Čermáka jako svého nového trenéra. Myslíte, že to může být plodná spolupráce?

"Myslím si, že jo. Franta vždycky byl pracovitý hráč a myslím si, že bude i pracovitý trenér. Oni už spolupracují nějaký čas s tím, že František byl její sparingpartner. Evidentně se jim to osvědčilo a oba z toho měli dobrý pocit. Z toho důvodu se rozhodli přejít na vyšší druh spolupráce."

Jakým způsobem se změní jejich spolupráce?

"Představoval bych si to tak, že bude mít vyšší pravomoci. Záleží, jak si to sami nastaví, ale pravděpodobně by jí měl mluvit do programu a celkové přípravy. Předtím to fungovalo tak, že Petra si dělala program podle sebe a on se případně připojil, pokud měl čas."

Může to Petře pomoci i po psychické stránce, že už má trenéra?

"Myslím si, že jí to může pomoci. Měla úžasný vztah s trenérem Kotyzou, po kterém si dala chvíli pauzu, kdy si srovnala myšlenky, jak si to představuje dál. Uznala, že mít trenéra by pro ní mohlo být dobré. Jejich spolupráce se mi líbí. Oba jsou pracovití lidé, kteří můžou spolupracovat a posunout jeden druhého dál."

Změnila se nějak hra Petry od doby, co spolupracuje s Čermákem?

"Sledoval jsem hlavně výsledky, ale bylo vidět, že se uklidnila a nebyl na ni takový tlak. Měla čas se rozkoukat po takové velké změně. V Americe uhrála celkem slušné výsledky, samozřejmě bychom byli rádi, aby hrála pokaždé finále. U ní jde hlavně o to, aby ze své hry měla dobrý pocit."

Dá se očekávat, že se nějak změní hra Petry Kvitové?

"Myslím si, že ne. Franta do její hry možná přinese nějaké nové prvky do tréninku, nová herní cvičení, ale její hra se razantně měnit nebude. Ona už je hotová hráčka a potřebuje, aby se psychicky a fyzicky naladila na vítěznou vlnu. Je potřeba, aby se spolu naučili komunikovat, což se jim během těch pár týdnů asi celkem daří. Z toho pak můžou vzejít velmi dobré výsledky."

Kariéru Petry Kvitové doprovází velké výhry a zároveň velké propady. Dá se očekávat, že se její výkonnost trochu stabilizuje?

"Určitě je jejich cílem ustálit Petřinu výkonnost. Záleží na nich, jak toho budou chtít dosáhnout. Buď změní systém tréninků, nebo turnajový program, aby vymýtili ty herní propady a její hra se ustálila v pozitivní rovině."

reklama