reklama

Zraněné ruské bobistce hrozí amputace nohy

Boby - ilustrační fotka Boby - ilustrační fotka autor: Reuters
Konzilium specialistů se shodlo na odložení transportu zraněné Rusky

Moskva - Ruské bobistce Irině Skvorcovové hrozí týden po těžké nehodě při tréninku v Königsee amputace nohy. Od havárie na německé dráze, při které utrpěla otevřenou zlomeninu stehenní kosti, je jednadvacetiletá brzdařka udržována na klinice v Traunsteinu po několika operacích v oblasti ledvin a břicha v umělém spánku.

Podle německé agentury DPA za sportovkyní přicestovali rodiče a sestra, kteří stojí před těžkým rozhodnutím, zda dají lékařům svolení k amputaci postižené končetiny.

Skvorcovová měla být dnes převezena do Ruska, ale konzilium německých a ruských specialistů se shodlo na odložení transportu o několik dnů. "V současné době to její zdravotní stav neumožňuje," citovala agentura RIA Novosti prohlášení ruského bobového svazu. Závodnice prý ale není v bezprostředním ohrožení života.

Čtěte více:
Kuriózní srážka ruských bobů přinesla těžká zranění
´Kokosy na sněhu´ chtějí medaili z OH. Bolt je odmítl

K nehodě došlo v minulém týdnu v pondělí při tréninku před závody Evropského poháru. V ledovém korytě se střetly dva ruské dvojboby poté, co ženská posádka vjela na trať bez povolení a v dolní pasáži se její stroj převrátil. Zatímco bob pomalu klouzal dolů, v plné rychlosti do něj zezadu narazil stroj mužských kolegů. Tři sportovci ve věku 21 a 25 let utrpěli méně závažná zranění. Případ nadále vyšetřuje německá policie.

reklama