Český sdruženář Pavel Churavý. Podruhé za sebou zvítězil Fin Anssi Koivuranta, sedm sekund za lídrem průběžného pořadí SP finišovali na dalších místech Američan Bill Demong a Němec Björn Kircheisen.

Churavý byl po skoku společně s třemi dalšími soupeři desátý, do desetikilometrového běhu odstartoval se ztrátou rovné minuty na vedoucího Koivurantu. Ten první místo udržel, český reprezentant se mu ale dokázal přiblížit až na 20 sekund.

Další Češi se na bodované příčky neprosadili. Aleš Vodseďálek neudržel osmadvacáté místo po skoku a doběhl na 34. pozici, Martin Skopek byl dvaačtyřicátý. Tomáš Slavík na start běžecké části závodu nenastoupil.

Severská kombinace - SP v Schonachu:

1. Koivuranta (Fin.) 22:15,4, 2. Demong (USA) -6,7, 3. Kircheisen (Něm.) -7,1, 4. Stecher (Rak.) -7,2, 5. Edelmann (Něm.) -8,2, 6. Gruber (Rak.) -14,0, 7. Schmid (Nor.) -16,9, 8. Churavý (ČR) -20,0, 9. Pittin (It.) -23,8, 10. Klapfer (Rak.) -42,1, ...34. Vodseďálek -2:05,6, 42. Skopek -2:26,9, Slavík (všichni ČR) po skoku odstoupil.