Bodem ze zápasu s minimem šancí se Arsenal udržel v boji o titul, naopak pro Liverpool může být remíza málo. Druhá Chelsea totiž ztrácí jen dva body a má pondělní dohrávku s Evertonem k dobru.

Denilson z Arsenalu v souboji s Insuou z Liverpoolu. Arsenal v této sezoně porazil Chelsea i Manchester United a chtěl bodovat i proti poslednímu rivalovi z "velké čtyřky", aby se udržel v boji o titul.

Navíc chtěl využít toho, že Liverpoolu chyběl trenér Benítez, který se zotavuje po operaci kvůli ledvinovým kamenům. Španělský kouč tak musel zápas sledovat jen v televizi a dávat pokyn svým asistentům přes telefon.

Telefonní linka se žhavila především od 24. minuty, kdy si na dlouhý pas naběhl domácí Van Persie, zpracoval si míč a netradičně pravačkou otevřel skóre.

Trenéři Liverpoolu však dokázali své svěřence uklidnit a ještě v první půli srovnal Keane po rychlém brejku a první vážnější šanci Liverpoolu.

O přestávce zůstal v šatně zraněný kapitán Arsenalu Fabregas a i díky tomu se po změně stran dostal Liverpool do tlaku. Zaskakující kapitán domácích brankář Almunia se zapotil hlavně při nebezpečné střele Lucase.

Zbytek zápasu přinesl vyrovnanou hru uprostřed hřiště a na větší šance se čekalo marně, a to hrál od 62. minuty Arsenal bez vyloučeného útočníka Adebayora.

Bednářův gól zajistil West Bromwichi výhru nad Manchesterem City

Fotbalisté West Bromwiche díky gólu českého útočníka Romana Bednáře z druhé minuty nastavení ukončili desetizápasové čekání na vítězství. Pátá Bednářova trefa v sezoně znamenala výhru 2:1 nad favorizovaným Manchesterem City.

Fotbalisté WBA oslavují střelce gólu Romana Bednáře. I přes čtvrté vítězství v sezoně však West Bromwich zůstal na posledním místě tabulky. Ztrátu na předposlední Blackburn, který v sobotu také vyhrál, alespoň udržel na jediném bodu.

Manchester už pošesté za sebou nedokázal vyhrát a propadl se na osmnácté místo, které znamená sestup.

West Bromwich nevyhrál od 4. října, kdy doma porazil Fulham. Tříbodového zisku se dnes dočkal díky Bednářovi.

Český útočník byl ke vstřelení gólu blízko již zhruba po půlhodině hry, kdy se protisměrnou kličkou uvolnil a střelou z hranice vápna trefil tyč. Potom až v 69. minutě podnikli domácí rychlý brejk a Bednářův kolega z útoku Moore po sólu otevřel skóre.

Manchester se však nevzdal a na chvíli vzal domácím naději na výhru, když v 84. minutě ukončil útočné trápení střídající Caicedo. Po autovém vhazování k němu propadl míč a hbitý Ekvádorec ho patičkou poslal o tyč do branky.

Jenže v nastavení využil zaváhání hostujícího gólmana Harta při vyběhnutí na centr Bednář a hlavičkou zády k brance zajistil West Bromwichi důležité tři body v boji o záchranu.

Pouhé dvě minuty od svého vystřídání stačily irskému záložníkovi Duffovi, aby v poslední minutě rozhodl o vítězství Newcastlu 2:1 nad Tottenhamem. Newcastle se tak dostal z bezprostředního ohrožení sestupem.

Premier League - 18. kolo:

West Bromwich - Manchester City 2:1 (69. Moore, 90.+2 Bednář - 84. Caicedo), Newcastle - Tottenham 2:1 (12. N'Zogbia, 90. Duff - 29. Modrič), Arsenal - Liverpool 1:1 (24. Van Persie - 42. Keane).

1. Liverpool18 11 27:12 39
2. Chelsea17 11 36:7 37
3. Aston Villa 18 10 30:20 34
4. Manchester Utd.16 27:10 32