Hokejisté Karlových Varů v extralize nadále tápou. Neprobudila je ani prestiž zápasu. Konto Energie tak stále "zdobí" tristní vizitka pouhých sedmi vstřelených gólů během hrací doby šesti odehraných duelů.

Milan Procházka z Karlových Varů v souboji s Romanem Červenkou z pražské Slavie. Západočeši začali s chutí a již po pár vteřinách vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Svobody Skuhravý. V páté minutě naopak musel na druhé straně zneškodnit Růžičkovou střelu domácí gólman Mensator.

V polovině úvodní části měl výbornou šanci Beránek, ale Mensator vyrazil a hned z protiútoku ostře vystřelil Skuhravý, puk se z branky ihned odrazil zpět do pole, ale hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal. Touš podle něho skončil pouze na tyči.

Od 11. minuty hrály Karlovy Vary úvodní přesilovku v utkání, ale nesehrály ji dobře. Krátce na to napřáhl Beránek, avšak trefil jen připraveného Mensatora.

Pak hrála svoji první přesilovku Slavia, ovšem též nepřesvědčivě. V poslední minutě první třetiny byli nebezpeční Melenovský s Procházkou, Svoboda si však stačil poradit.

Zkraje druhého dějství šel Procházka sám na Svobodu, ale nepřekonal jej. Ve 23. minutě byl Mensator na místě při pokusu Čermáka a ještě v téže minutě moc nescházelo střele Dobroně.

Ve 25. Hanzlík vysunul Skladaného, ale ten na Svobodu nevyzrál a hned z protiútoky s přehledem proměnil sólo Jelínek. Ve 26. měl šanci Skuhravý, překvapivá zadovka mu však nevyšla. V polovině zápasu nastřelil Skuhravý horní tyčku a vzápětí Mensator betony zachraňoval před Hruškou.

Hokejový zápas Karlovy Vary - Slavia Praha. V úvodu třetí třetiny Melenovský v přesilovce nejprve nastřelil tyčku, ale o půlminutu později už vyrovnal. Domácí byli v náporu a ve 47. minutě Svoboda skvěle zlikvidoval jak obrovskou šanci Melenovského, tak zakončení Dobroně a Bílka.

V 51. minutě se však v přesilovce konečně prosadila první formace Energie, když po přihrávce Řezníčka neomylně zacílil Kumstát.

V 54. však inkasoval trest na dvě minuty Řezníček, navrch osobní desetiminutový trest a po necelé minutě hosté početní výhodu využili, když zblízka nezaváhal Hruška. V 57. navíc Bednář ideálně našel najíždějícího Červenku, který zblízka překonal Mensatora vrátil vedení na stranu hostí.

Domácí už přes nemalou snahu odpovědět nedokázali, byť Mudrochova příležitost po gólu volala a půlminuty před koncem Skuhravý zblízka přestřelil. Ihned poté si Energie vzala oddechový čas, ale na prodloužení nedosáhla ani při následné power play.

Josef Paleček (Karlovy Vary): "S výsledkem jsme nespokojeni. Je to pořád o jednom; vytvoříme si převahu, ale neproměňujeme šance a naše dvě hrubé chyby, při prvním a třetím gólu, zkušená Slavia potrestala.

Body jsme ji vlastně darovali. Přes tlak a hodně střel nám to tam nechce padat, nastřelili jsme tři tyče a měli dva samostatné nájezdy, ale nesmíme klesat na mysli a prolomit to. Alespoň bod jsme si dnes určitě zasloužili."

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Famózní výkon našeho brankáře Adama Svobody přivolal štěstí. Skutečně to pro nás bylo velmi šťastné utkání a jsme velmi spokojeni s výsledkem. Samozřejmě, že roli při otáčení stavu sehrála i zkušenost našeho mužstva."

Plzni poprvé sebraly body Vítkovice

Vítězné tažení hokejistů Plzně zarazily Vítkovice, které vedoucí tým soutěže po nadšeném výkonu porazily 4:1.

Zejména v úvodních dvou třetinách byli hosté pod velkým tlakem soupeře, který z něj už do půlky utkání vytěžil čtyřbrankový náskok. Plzeň ztratila první body v sezoně, Vítkovice naopak po třech zápasech naplno zabraly.

Kamil Konečný (Vítkovice): "Na zápas jsme se pečlivě připravili s ohledem na výborné výsledky a střeleckou produktivitu Plzně. Takticky jsme utkání také zvládli, i když třetí třetina už byla vlažnější.

Tím, že jsme využili dvě přesilovky a dostali se do náskoku, jsme se uklidnili. Měli jsme i spoustu dalších šancí, takže vítězství bylo zasloužené."

Milan Razým (Plzeň): "Nás ta předchozí série stála hodně sil a ty nám možná dneska chyběly. Domácí vyhráli zaslouženě, šli si za tím od první minuty. Podařilo se jim využít dvě přesilovky, šli do dvoubrankového vedení. I my jsme měli šance, ale chybělo nám potřebné štěstí.

Chléb se lámal za stavu 2:0, když místo abychom v přesilovce snížili, inkasovali jsme těsně poté gól na 3:0. Pak jsme si chtěli vzít ještě oddechový čas, ale dostali jsme čtvrtou branku a bylo rozhodnuto.

Převaha domácích ve druhé třetině byla velká, Málka jsme tam nechtěli nechat vykrvácet a proto jsme vystřídali gólmany. Jsme rádi, že kluci nesložili zbraně a alespoň se poprali o čestný úspěch."

Také Kladno poprvé padlo, prohrálo v Budějovicích

Hokejisté Českých Budějovic se dočkali první výhry v domácím prostředí, když porazili Kladno 4:2, přestože prohrávali ve 13. minutě již 0:2.

Výhra v Budvar aréně však přišla až na čtvrtý pokus po předchozích porážkách se Slavií, Vítkovicemi a Litvínovem. O obrat se nejvíce zasloužili útočníci Tomáš Kůrka s Ivanem Humlem, kteří si připsali po gólu a asistenci.

Ernest Bokroš (České Budějovice): "V kabině se kluci hecovali, že musíme dobře začít, ale sotva jsem vlezli na led, už jsme prohrávali. Za stavu 0:2 bylo velice obtížné se zvednout.

Přesto se nám to podařilo a vítězstvím jsme si dokázali, že zápasy musíme nikoli odehrát, ale vydřít. Stále nehrajeme to, co bychom měli a jsme pod obrovským tlakem, do kterého jsem se dostali špatným vstupem do soutěže a sami se z něho také musíme dostat."

Zdeněk Müller (Kladno): "Měli jsme výborný nástup a do poloviny utkání byli lepším mužstvem. Za stavu 2:2 se však domácí zvedli a my se už nedostali zpět do tempa.

Ještě předtím za stavu 2:1 pro nás jsem nevyužili přesilovku pět na tři, což byl zřejmě rozhodující moment zápasu. S výsledkem nemůžeme být spokojeni, ale teď už myslíme na úterní kolo."

Sparta zdolala Znojmo v přesilovkách, konečně se trefil Ručinský

Hokejisté Sparty zdolali díky trefám Martina Ručinského a Marka Černoška v přesilových hrách Znojmo 2:1.

Po třech zápasech za sebou venku se Pražané teprve podruhé od začátku sezony představili v domácím prostředí a po výhře 2:1 nad Libercem po samostatných nájezdech tentokrát bodovali naplno.

František Výborný (Sparta): "Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání a také samotný průběh to potvrdil. Znojmo se navíc dostalo do vedení, takže si tohoto vítězství vážíme. Bojovnost a počet střel od druhé třetiny hovořily v náš prospěch, přesto bylo utkání otevřené až do konce."

Václav Baďouček (Znojmo): "Naše mužstvo odevzdalo kvalitní výkon. Ve hře pěti proti pěti jsme byli Spartě více než rovnocenným soupeřem. Bohužel utkání v náš neprospěch rozhodly přesilovky, v kterých domácí dokázali dvakrát skórovat a zápas tak zlomit na svou stranu."

Boleslav pošesté prohrála, získala však alespoň bod

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli s Litvínovem 1:2 v prodloužení a získali tak první bod v soutěži. O čtvrté výhře hostů za sebou rozhodl tři vteřiny před koncem prodloužení Peter Jánský.

Jiří Šejba (Mladá Boleslav): "Musím to vzít alespoň trochu pozitivně. Konečně jsme získali první bod, což je pro nás do dalších utkání velký klad. Musíme se ale hodně zamyslet nad proměňováním šancí. To není možné, aby nám útočníci takové šance nedávali.

To je stejná chyba, jako když obránce vzadu chybuje. Tam je to jen víc vidět. V útoku řekneme, že si vypracujeme další šanci. Když ale vezmeme všech šest utkání, tak jsme měli šancí spoustu. Nevím, proč je nedáváme. Když je nedokážou dát ani zkušení hráči, tak je někde chyba.

Dnes jsem dali gól z přesilovky, i tam ale hrajeme staticky. V prodloužení jsme hráli čtyři na tři, přišla dobrá přihrávka, ale zakončení bylo statické. Extraligový hokejista to musí zakončit jinak."

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Věděli jsme, že Boleslav v minulých zápasech sice prohrála, ale hrála dobře. Báli jsme se, abychom nebyli první, kteří zde prohrají. V první třetině jsme hráli špatně.

Ve druhé jsme začali bruslit, vytvořili jsme si šance, ale zakončení bylo žalostné. Pak už to bylo na obou stranách o bojovnosti. Nakonec se k nám přiklonilo trochu štěstí. Michal Trávníček vybojoval ztracený puk a připravil šanci pro Jánského, který se trefil."

Zlín doma naplno bodoval i potřetí, hattrickem se blýskl Köhler

Hokejisté Zlína porazili Liberec 6:3 a v domácím prostředí ještě neztratili ani bod. O třetí zlínské výhře rozhodly čtyři proměněné přesilovky a hattrick útočníka Bedřicha Köhlera. Především první zlínský útok hraje ve skvělé formě, neboť zařídil pět ze šesti branek.

Zdeněk Venera (Zlín): "Jsem spokojen, neboť máme tři body, nikdo se nám nezranil a dařilo se nám v přesilovkách. Neříkám, že nebyly na naší hře nedostatky, ale celkově nám zápas vyšel. První pětka dala pět branek, z čehož mám velkou radost. Přeji si, ať to vydrží co nejdéle."

Dušan Gregor (Liberec): "Takovým výkonem, jaký jsme předvedli na zlínském ledě, jsme nemohli uspět. Gratuluji Zlínu k zaslouženému vítězství. Těžko můžu něco dalšího k utkání dodat.

Zlín nepodal v první třetině žádný skvělý výkon, ale naším slabým přístupem k utkání jsme soupeře zkrátka posadili na koně. Domácí využili přesilovky a prakticky bylo po zápase."

Pardubice málem přišly o jistou výhru

Pardubičtí hokejisté zaznamenali svou druhou výhru v novém ročníku nejvyšší soutěže, když porazili Třinec 5:4. Po dvou třetinách byl však stav 5:2 pro domácí, kteří se v závěru museli o výsledek strachovat.

Dvakrát se trefil Jan Kolář, tři kanadské body za trojici přihrávek zaznamenal domácí obránce David Havíř. Oba týmy proměnily tři z nabídnutých početních výhod.

Jiří Seidl (Pardubice): "Po první dost neurovnané třetině nám vyšlo druhé dějství, kdy jsme navýšili vedení na tří branky. Naši hru zdobila jednoduchost, bylo tam dost střel od beků a z nich jsme se dostali do trháku.

Jenže ve třetí dvacetiminutovce jsme si to dost zkomplikovali složitou hrou. Každopádně jsem rád, že se nám podařilo udržet důležité vítězství."

Jiří Juřík (Třinec): "Utkání jsme si prohráli ve druhé části, kdy jsme osobními chybami a nedisciplinovaností dovolili domácím, aby šli do přesilovek, ve kterých skórovali. Ve třetí třetině jsme díky dvěma gólům v převaze snížili, na konci nám ke srovnání chyběla trocha štěstí."

O2 extraliga - 6. kolo:

Energie Karlovy Vary - Slavia Praha 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 42. Melenovský (Milan Procházka), 51. Kumstát (Řezníček, Skuhravý) - 25. Jelínek (Růžička), 55. D. Hruška (Beránek), 57. Červenka (Bednář, Doležal). Rozhodčí: Šír - Čížek, Kis. Vyloučení: 4:4, navíc Řezníček (K. Vary) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3380.

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Duben, Grof, Řezníček, Němec, Mudroch, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Hluchý, Skladaný, Bílek - Zucker, Kuběna, Dej. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Martinka, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Doležal - P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica - Sklenář, Borovanský, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Vítkovice Steel - Lasselsberger Plzeň 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Ujčík (Šimíček), 24. Stehlík (Petrovický), 31. Burger (Krenželok), 33. Svačina (Ujčík, Šimíček) - 54. Vampola (S. Hudec). Rozhodčí: Jeřábek - Chytil, Bryška. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:0. Diváci: 5231.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Stehlík, Krstev, Trnka, Kuboš, Ovčačík - Treille, R. Hruška, Krenželok - Petrovický, Burger, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Korhoň, Roman, Klimek. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.

Plzeň: Málek (34. Altrichter) - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Zápotočný, Pácal, Martinec - Fabuš (41. Kubica), M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Mountfield České Budějovice - Geus Okna Kladno 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. L. Poživil (Veselý), 33. Toman (Huml), 52. Kůrka (Toman), 57. Huml (Kůrka, Duda) - 1. Tomajko (Frolík), 13. Hájek (Kalla). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Frolo (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4906.

České Budějovice: Turek - L. Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Vak, Veselý - Kůrka, Huml, Duda - Gulaš, Šimánek, Kotrla - Hřebejk, Mertl, L. Květoň. Trenéři: Bokroš a Tlačil.

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Šmach, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.

Sparta Praha - Znojemští Orli 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Ručinský (Látal), 48. Černošek (Kratěna) - 16. M. Růžička (Meidl). Rozhodčí: Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 5056.

Sparta: Pöpperle - Černošek, Gulaši, L. Procházka, Jan Hanzlík, Ptáček, Cunik, Bolf - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Dragoun, Hrdel, Hromas. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Znojmo: Trvaj - Švrček, Bičánek, Štach, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Kotaška, J. Mrázek - Erat, R. Procházka, Selingr - J. Svoboda, Haman, Plášek - M. Růžička, Meidl, Demel - Kucharczyk, Čachotský, Beroun. Trenéři: Rulík a Baďouček.

BK Mladá Boleslav - Litvínov 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Marušák (Štrba) - 5. Reichel (Kubinčák), 65. Jánský (Trávníček). Rozhodčí: Kubeš - Pouzar, Kalivoda. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 4047.

Mladá Boleslav: Chábera - Marušák, Kočí, Posmyk, Brňák, Holub, Jindra, Schnabel - Štrba, Král, Handlovský - P. Barinka, M. Čech, R. Pšurný - Benda, T. Sýkora, Tomas - Kubeš, Boháč, Eiselt. Trenéři: Šejba a Gudas.

Litvínov: J. Hübl ml. - Walter, Šlégr, Kroupa, Švarný, Vobořil, Kubát, Punčochář, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Lukeš - Černý, Branda, Jenáček - Jánský, V. Hübl, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.

RI Okna Zlín - Bílí Tygři Liberec 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Köhler (Galvas, Leška), 28. Balaštík, 29. Köhler (Balaštík, Leška), 35. Kollár, 48. Köhler (Leška, Hamrlík), 59. Balaštík (Leška, Köhler) - 31. Vantuch, 53. Bartovič (Šachl), 59. S. Procházka (Plodek, Hunkes). Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Pavlovič. Vyloučení: 7:8, navíc Jiruš (Liberec) 10 min. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3957.

Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Hlavačka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - M. Pšurný, Kollár, Rachůnek - Kubiš, F. Čech, Záhorovský - Mokrejš, Rom. Vlach, Brunec. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdíra.

Liberec: Fikrt - Žabka, Jiruš, Zíb, Modrý, Harant, Jareš, Hunkes, Derner - V. Nedorost, Podkonický, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Vantuch, Rapáč, Špaček. Trenéři: Gregor, Čermák a Kapoun.

Moeller Pardubice - Oceláři Třinec 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Kolář, 17. Pivko (Čáslava), 29. Pucher (Havíř), 30. Kolář (Nakládal, Havíř), 37. Koukal (Havíř) - 12. D. Květoň (Peterek, Sekeráš), 21. Martynek (D. Květoň), 50. Gureň, 51. Polanský. Rozhodčí: Polák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 11:10, navíc Snopek - Polanský oba 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 7615.

Pardubice: Lašák - Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Zukal, Šeda - Pivko, Divíšek, Ondřej - Somík, Pucher, Cetkovský - Starý, Koukal, Kolář - Rákos, Radil, Tvrdík. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.

Třinec: Čechmánek - Andersons, Sekeráš, Lojek, Malec, Gureň, Výtisk, Rangl, Kania - Tomík, D. Moravec, Pavelek - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Polanský, Kováčik - Hampl, Vrba, Hašek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.