reklama

Biatlonistky vyhořely na střelnici. Nevím, co jsem tam dělala, rmoutila se Vítková

Veronika Vítková Veronika Vítková autor: Milan Kammermayer
Českým biatlonistkám se nevydařil závod Světového poháru v Ruhpoldingu. Ve sprintu obsadila nejlepší z nich Markéta Davidová až 50. místo. Slovenskou biatlonovou euforii přiživila vítězstvím Anastasia Kuzminová.

Hrdinka nedělní bronzové štafety Davidová rozjela závod nejnadějněji, ale po nule vleže se připravila o šanci na lepší umístění dvěma chybami vestoje. Tentokrát navíc ztrácela i v běhu.

"Cítila jsem se hrozně. Mně se tady vždycky jezdí hrozně, tak se to dnes potvrdilo, že je to tady hrozný," poznamenala.

Rychlejší než ona byla dnes i Vítková, která ale musela absolvovat dokonce tři trestná kola. "Nevím, co jsem tam dělala. Když už se mi běhá líp na trati, tak dělám něco špatně na střelnici," posteskla si.

Vítková skončila na 51. místě, Eva Puskarčíková byla se dvěma chybami o tři příčky níže. Lucie Charvátová i Jessica Jislová skončily ještě hlouběji v poli poražených.

"Pozitivního dneska asi není nic. Na tenhle závod musíme rychle zapomenout, ten se nám nepovedl," řekl asistent trenéra Jiří Holubec. Litoval zejména nepřesností na střelnici, kde panovaly ideální podmínky. "Byly to zbytečné chyby. Musíte nulovat, to nejde takhle."

Kuzminová vyhrála podruhé v sezoně. Díky bezchybné střelbě a nejrychlejšímu běhu porazila o 11,9 sekundy Italku Lisu Vittozziovou. Třetí skončila Švédka Hanna Öbergová. Nejlepší domácí závodnicí byla Laura Dahlmeierová, která při opětovném návratu do SP skončila devátá.

V dalších dnech jsou v Ruhpoldingu na programu štafety a v neděli závody s hromadným startem. V tom ženském ale budou Češky stejně jako v Novém Městě na Moravě chybět.

Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Bö rekordmanem, slaví i Wiererová. Podívejte se na výsledky sezony biatlonistů Prohlédněte zde
reklama