reklama

České soutěže vynechávám, tvrdí nejlepší sázkař

Předání symbolického klíče od automobilu vítězi soutěže Janu Jindřichovi (vlevo) z rukou Marka Mičkala z Tipsportu. Přítomna byla i Česká miss Eliška Bučková. Předání symbolického klíče od automobilu vítězi soutěže Janu Jindřichovi (vlevo) z rukou Marka Mičkala z Tipsportu. Přítomna byla i Česká miss Eliška Bučková. autor: Tipsport
Král českých sázkařů obhájil své loňské vítězství

Praha - Králem českých sázkařů je znovu Jan Jindřich. Tipér z Děčína obhájil loňské vítězství a s výrazným náskokem ovládl celoroční soutěž sázkové kanceláře Tipsport.

Loni šokoval tvrzením, že sázet se teprve učí. Na víkendové tiskové konferenci, na níž byly slavnostně vyhlášeny výsledky, uvedl, že tipování výsledků je celoživotní studium a naučit se nedá.

Stejně jako před rokem mu výhra v soutěži Král českých sázkařů přinesla nový automobil. Po jeho předání poskytl nejlepší český sázkař Aktuálně.cz exkluzivní rozhovor.

Opět jste vyhrál, tentokráte s rekordním počtem bodů. Změnil jstě něco na svém stylu sázení?
Styl mám stále stejný, v poslední době jen zdokonaluji strategii. Připravím si více zápasů, z nichž pak vyloučím ty, u nichž si myslím, že nevyjdou. Minule jsem říkal, že se teprve učím a teď vím, že se sázení nedá naučit. Je to takové celoživotní studium.

Jak dlouhou dobu tomu věnujete?
Hodinu, maximálně dvě hodiny denně. Pracuji soukromě, vlastním stavební firmu, takže časovou tíseň opravdu nemám. Přemýšlím o tom, když je čas, třeba v autě.

Vaše rodina proti tomu nic nemá?
Rodina si už zvykla, časově ji neomezuji.

Které soutěže dáváte na tiket nejraději?
Nejčastěji sázím na třetí, čtvrtou a pátou anglickou ligu. Nic se nezměnilo, české soutěže vynechávám a na reprezentaci také nesázím, protože bych si musel vsadit někdy i proti ní.

Král Jindřich + miss Král českých sázkařů Jan Jindřich ve společnosti nejkrásnějších dívek ze soutěže Česká Miss Foto: Tipsport

Pořád skládáte zápasy do kombinátorů?
Ano, sázím hlavně kombinátory, utkání dávám do skupin. Občas dám do konstanty (pozn. aut.: zápas, jenž násobí všechny zápasy v kombinátoru, musí ale vyjít) nějaký nízký kurz, většinou tenis. Ale to opravdu jen někdy, tam je velké riziko, že hráč to kvůli zranění vzdá.

Kde sbíráte informace? Slyšel jsem, že internet k tomu prý nepotřebujete...
Vystačím s OK Tipem (pozn. aut.: časopis Tipsportu s tabulkami, statistikami a přehledem nadcházejících zápasů). Zraněními se nezaobírám, spíše sleduji statistiky. V některých soutěžích padá hodně gólů, tam je šance na remízu menší než v soutěžích, kde padá málo gólů.

Nemůžu se nezeptat, kolik si sázením vyděláváte?
Může se to zdát, ale výdělky nejsou omračující. Je to zhruba okolo tří až čtyř procent mých vkladů.

A vedete si nějaký přehled o tom, jaký je váš zisk nebo ztráta?
Pořád jsem si to evidoval, ale někdy sázím jen tak pro sebe.

Sázíte na internetu?
Ne, chodím pouze do Tipsportu.

A poradíte někdy ostatním sázkařům, co mají vsadit?
Nerad to dělám, navíc sázím hodně zápasů a jejich kombinace. Občas u nás prohodím s někým slovo, oni mě znají, ale moc neradím. I když, pokud se již s někým bavím, tak si rád vyslechnu radu od někoho jiného.

reklama