Češky deklasovaly Zéland. Olympijský postup mají jistý

Red Spo
15. 8. 2008 4:51
Česko - Nový Zéland 90:59 (26:12, 44:31, 65:38)

Peking - České basketbalistky splnily na olympijském turnaji svůj první cíl. Po vysoké výhře nad Novým Zélandem si zajistily postup do čtvrtfinálových bojů.

Po předchozí porážce od Španělska si svěřenkyně Jana Bobrovského připsaly druhou výhru a horší než čtvrté už ve skupině neskončí.

O jejich umístění a čtvrtfinálovém soupeři se rozhodne v neděli, kdy Češky změří síly s domácí Čínou.

Obrat nepřišel. Basketbalistky se Španělskem vyhořely
Basketbalistky napravily dojem. Mali hladce přehrály
Debakl. Basketbalistky na Američanky nestačily

České hráčky měly po celý zápas jasnou převahu a diktovaly tempo hry, oproti minulému utkání se Španělskem se jim také dařila střelba. Po první čtvrtině tak vedly už o čtrnáct bodů, když úvodní část vyhráli 26:12.

Úřadovala základní pětka

Do druhé čtvrtiny naskočily i hráčky z lavičky a výsledkem toho bylo mírné zaváhání. Vybudovaný sedmnáctibodový náskok se tak najednou smrskl na "pouhých" třináct bodů, jež dělily oba týmy po polovině hrací doby.

Třetí část hry ale byla opět jasnou záležitostí českých reprezentantek. Prosazovaly se zejména Vítečková s Machovou, nakonec nejlepší střelkyně utkání.

Český náskok postupně rostl až na třicet bodů a i když se Novozélanďanky ještě pokoušely o zvrat, svěřenkyně Jana Bobrovského už žádné komplikace nepřipustily. Po vítězství nad Mali si připsaly na turnaji druhou výhru a zajistily si tak postup do čtvrtfinále.

V posledním duelu základní skupiny se ještě v neděli utkají s domácí Čínou.

Výsledek:
Česká republika - Nový Zéland 90:59 (26:12, 44:31, 65:38)

Nejvíce bodů: Machová 23, Vítečková 21, Večeřová 14, Veselá 13, Kulichová a Hartigová po 6 - Marinová 22, Kerrová 12, Wallbuttonová 9. Trestné hody: 25/21 - 12/10. Fauly: 17:23. Trojky: 7:5