17. 1. 2010 22:46
Bari - Inter Milán 2:2, AC Milán - Siena 4:0
Ronaldinho
Ronaldinho | Foto: Reuters

Milán - Přesvědčivou výhrou 4:0 nad Sienou dokázali fotbalisté AC Milán využít sobotního zaváhání městského rivala Interu s Bari a stáhnout tak jeho náskok v čele tabulky na šest bodů.

O výhře "Rossoneri" nad posledním týmem tabulky Serie A rozhodl hattrickem Brazilec Ronaldinho, jemuž vydatně asistoval Marco Boriello.

Ronaldinho, který se v posledních zápasech vypjal k výborným výkonům, nejprve skóroval z penalty po faulu na Boriella už ve dvanácté minutě. Boriello sám se prosadil o čtvrt hodiny později po parádní ráně z bezprostřední blízkosti.

Po přestávce nastoupil na hřiště i český fotbalista Marek Jankulovski a tlak domácích pokračoval, přičemž na hřišti byl vidět především právě brazilský kouzelník Ronaldinho.

Ten svůj hattrick po několika neproměněných šancích dokonal až v závěru zápasu dvěma utěšenými střelami, když nejprve hlavičkou využil centr Davida Beckhama, a poté sám křížnou střelou obstřelil brankáře Pegola.

Inter jen remizoval na Bari

Fotbalisté vedoucího Interu Milán v sobotu s nováčkem z Bari na soupeřově hřišti pouze remizovali 2:2 a po sérii tří ligových výher poprvé ztratili body.

Rozhodčí v utkání nařídil tři penalty v rozmezí patnácti minut. První dvě proměnili domácí, ze třetího pokutového kopu vyrovnal Inter.

Bari poslal do vedení po hodině hry z pokutového kopu Brazilec Barreto, který už o čtyři minuty později ze stejného místa zdvojnásobil domácí vedení.

Hosté se vzpamatovali o šest minut později díky gólu útočníka Panděva. Makedonec se trefil poprvé od svého zimního příchodu z Lazia.

Bod svěřencům trenéra Mourinha zajistil čtvrt hodiny před koncem ze třetí penalty v utkání argentinský střelec Milito svým dvanáctým ligovým gólem.

Cagliari - Livorno 3:0