17. 3. 2009 22:49
Arsenal Londýn - Hull City 2:1
Robin van Persie oslavuje postup Arsenalu
Robin van Persie oslavuje postup Arsenalu | Foto: Reuters

Londýn - Až do 74. minuty zápasu držel v úterý Hull na Emirates Stadium v Londýně nad domácím Arsenalem vedení 1:0, které by mu zajistilo postup do semifinále FA Cupu.

Arsenal, který se v utkání pomalu rozjížděl, však žádnou senzaci připustit nechtěl. Po laciném první gólu, který "Kanonýři" obdrželi již ve třinácté minutě, postupně začali domácí více a více tlačit, a tak bylo vyrovnání jen otázkou času.

Výborně hrálo především trio Walcott, Aršavin, van Persie. Poslední dva jmenovaní se také postarali o srovnání skóre zápasu.

Po dobré práci Bendtnera totiž Aršavin zcela nesobecky předložil na malé vápno míč van Persiemu, který neměl problém v podstatě do prázdné brány zavěsit.

Chelsea je v semifinále FA Cupu. Postoupil i Arsenal

O deset minut později, tedy v 84. minutě zápasu, už Arsenal postupoval, neboť po centru Nasriho se míč dostal k v ofsajdu stojícímu Gallasovi, jenž hlavičkoval do prázdné branky.

Postranní rozhodčí však praporek nezvedl, a tudíž se musel Hull pustit do útočení. Do žádné větší šance se však nedostal, a tak si semifinále proti Chelsea ve Wembley zahraje Arsenal.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Everton a Manchester United.