Arsenal otočil pohárový duel, Rosický přihrál na gól

29. 1. 2012 20:08
Gunners proti Aston Ville otočili z 0:2 na 3:2
Van Persie a Walcott.
Van Persie a Walcott. | Foto: Reuters

Londýn - Dokonalý obrat se ve 4. kola anglického FA Cupu podařil fotbalistům Arsenalu. Gunners prohrávali doma s Aston Villou po první půli 0:2, pak ale během šesti minut nasázeli tři branky a zajistili si postup.

Hostující tým začal na Emirates Stadium lépe. Po půlhodině hry využil nedůrazu domácí obrany hlavičkující Dunne. A ještě hůře pro tým Arsena Wengera bylo v závěru poločasu. Nadvakrát se prosadil kanonýr Darren Bent.

Inter propadl v Lecce, na první Juventus ztrácí 9 bodů
Čech vychytal další nulu, Liverpool vyřadil United

Gól naděje přišel devět minut po přestávce. Aarona Ramseyho zastavili hostující obránci v šestnáctce pouze za cenu faulu a Robin van Persie penaltu s přehledem proměnil.

Za další tři minuty bylo vyrovnáno. Český reprezentant Tomáš Rosický, který odehrál 71 minut, přihrál na pravém křídle Walcottovi, ten se prohnal obranou a se štěstím dopravil míč do sítě.

Dílo zkázy pro Aston Villu dokonal v 61. minutě dalším proměněným pokutovým kopem van Persie. Tentokrát se kopal po faulu na Koscielnyho.