Baník znovu ztratil náskok 2:0, Dynamo porazilo Teplice

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
29. 9. 2012 18:58
Ostrava remizovala v 9. kole 1. ligy s Mladou Boleslaví 2:2, České Budějovice porazily Teplice 3:2.
Baník letos zkraje sezony znovu živoří u dna tabulky
Baník letos zkraje sezony znovu živoří u dna tabulky | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Fotbalisté Baníku Ostrava nedokázali v domácím utkání 9. kola Gambrinus ligy proti Mladé Boleslavi udržet dvougólové vedení a po remíze 2:2 čekají na výhru už šest kol.

Stejný vývoj skóre přitom zažili už před týdnem v Liberci.

O tři body se strachovaly také České Budějovice, přestože s Teplicemi vedly ještě čtvrt hodiny před koncem 3:0. Hosté se však nevzdali a dvěma góly udělali z koncovky drama. Na víc než na snížení to však nestačilo.

Večer pak Slavia v derby pražských "S" porazila Spartu 1:0

Po výborném úvodu studená sprcha

Špatné výsledky, jež podtrhlo pohárové vyřazení od Třince, chtělo vedení ostravského celku divákům kompenzovat volným vstupem.

Využilo jej téměř osm tisíc příznivců, kteří viděli od svých hráčů skvělý úvod. Rychlé a přímočaré akce Baníku zaměstnávaly obranu hostů a přes sólo Nešpora na druhé straně šli do vedení právě Slezané.

Zawadův centr proměnil v gól svou hlavou Majtán. Srovnat mohl Štohanzl, ale zblízka trestuhodně minul. Druhou trefu přidal bravurně provedeným trestným kopem Lukeš a zdálo se, že Baník nepříznivou sérii ukončí.

Jenže euforie na Bazalech zchladla ještě před koncem poločasu, to když Sivrič úspěšně zakončil svůj slalom. Ostravané po návratu z kabin přenechali aktivitu soupeři a v 63. minutě za to pykali. Marešův centr přetavil ve vyrovnání Nešpor.

V té chvíli se domácí znovu vrhli do útočení, jenže sami mohli po kontrech hostů několikrát inkasovat, a tak nakonec mohli být za remízu rádi.

Teplice stíhací jízdu nedotáhly

Řečeno tradičním klišé, hrálo se na jihu Čech "o šest bodů". Lépe za nimi vykročily České Budějovice, když Sandro nejprve vybídl ke skórování Táborského a poté centrem pověřil ke zvýšení náskoku Dynama Klesu.

Teplice se snažily být rovnocenným soupeřem, jenže své šance na rozdíl od domácích dlouho nevyužívaly.

V 72. minutě přidal po vysunutí Javorka třetí gól Machovec a mělo být po zápase. Severočechům se však nečekaně podařilo utkání zdramatizovat, když se trefili Jarolím s Vachoušem. Na zvrat však už bylo pozdě, a tak Tepličtí klesli na předposlední příčku.

9. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 3:2 (2:0)
Branky: 22. Táborský, 36. Klesa, 72. Machovec - 76. Jarolím, 86. Vachoušek. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Štěrba. ŽK: Daněk - Chovanec, Matula, Lukáš.

Č. Budějovice: Daněk - Riegel, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (59. Rýdel), Javorek, Otepka (67. Hanzlík), Sandro - Táborský (87. Linhart), Řezníček. Trenér: Soukup.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Rosa, Chovanec - Vůch, Vachoušek, Matula, Podaný (46. Dolejš) - Mahmutovič (82. Melunovič), Jindráček (58. Jarolím). Trenér: Přerost.

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:1)
Branky: 16. Majtán, 32. Lukeš - 45.+1 Sivrič, 63. Nešpor. Rozhodčí: Kovařík - Wilczek, Košec. ŽK: Janíček, Dosoudil (oba Boleslav). Diváci: 7897.

Ostrava: Buček - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach - Lukeš, Droppa, Greguš (69. Kukec), Milosavljev (79. Kraut) - Majtán, Fantiš. Trenér: Látal.
Mladá Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Dosoudil, Bořil - Ščuk, Kúdela - Štohanzl (46. Bulut), Sivrič, Mareš (90. Brunclík) - Nešpor (77. Fillo). Trenér: Minář.