reklama

Baníkovci nadělali v Olomouci škody za 100 tisíc korun

Řádění fanoušků při utkání Olomouc - Ostrava. Řádění fanoušků při utkání Olomouc - Ostrava. autor: Lukáš Drštička
Po výtržnících policisté pátrají, podezřelí jsou ze dvou trestných činů. Během utkání zadrželi policisté devět fotbalových fanoušků, několik lidí bylo také zraněno.

Olomouc - Fotbaloví fanoušci, kteří řádili v pátek večer v Olomouci během ligového utkání mezi Sigmou Olomouc a Baníkem Ostrava, způsobili na Andrově stadionu škodu za 100.000 korun. ČTK to dnes řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Po výtržnících policisté pátrají, podezřelí jsou ze dvou trestných činů. Během utkání zadrželi policisté devět fotbalových fanoušků, několik lidí bylo také zraněno.

Výtržnosti části fanoušků vyvrcholily v poločase. O pomoc musela policisty požádat i pořadatelská služba. "Pachatelé roztrhli ochrannou síť, ohnuli pět kovových sedáků, vytrhli dva sedáky a kovové zábradlí z betonového uložení. Dále zdemolovali pánské toalety, rozbili skleněnou výplň dveří u prodejny s občerstvením a poškodili reklamní tabule," uvedl policejní mluvčí. Pachatelé jsou podle něj podezřelí z poškození cizí věci a výtržnictví.

Policisté první incidenty zaznamenali již při cestě fanoušků na Andrův stadion. Jednoho z nich zadrželi kvůli poškození zaparkovaného vozidla před stadionem. Při incidentu, kdy fanoušci poničili kiosek a zdemolovali toalety, bylo šest osob převezeno k lékařskému ošetření. Jednalo se především o fanoušky Baníku. Osm lidí policisté zadrželi v souvislosti s porušením veřejného pořádku.

Konec utkání a cesta fanoušků ze stadionu na nádraží se již obešla bez incidentů. Baník, který v Olomouci prohrál 0:1, přijelo podpořit podle policie 1500 fanoušků.

Kvůli rizikovému utkání zajišťovali bezpečnost v ulicích města policisté i tři desítky strážníků, situaci monitoroval policejní vrtulník.

reklama