Barca vyučovala Arsenal. Ten pak vstal z mrtvých

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
31. 3. 2010 23:10
Arsenal - Barcelona 2:2, Inter Milán - CSKA Moskva 1:0

Praha - Skvělé fotbalové představení předvedli fotbalisté Arsenalu a Barcelony v úvodním zápase čtvrtfinále Ligy mistrů.

Přestože Barcelona většině utkání jasně dominovala, dokázala svou převahu využít v góly až ve druhém poločase. Dvakrát se trefil Ibrahimovič.

Vypadalo to, že Arsenal leží na lopatkách. Dokázal se však zvednout a brankami Walcotta a Fabregase z penalty vyrovnal na 2:2.

Do odvety tak udělal z nemožné situace hratelný výsledek.

Ve druhém středečním duelu porazil Inter Milán ruský celek CSKA Moskva 1:0 brankou Milita. V moskevském dresu odehrál celý zápas český útočník Tomáš Necid.

Fotbalové orgie nastartovala Barcelona

Zápas dvou kreativních gigantů naplnil předpovědi expertů i nejsmělejší očekávání fanoušků. Na Emirates stadium se hrál fantastický útočný fotbal. Pastvu pro oči divákům připravovali zejména hráči Barcelony, svůj um dokázal na koncích obou poločasů předvést také domácí Arsenal.

Ze začátku to však vypadalo, jako by se osamocený lyžař pokoušel postavit obrovské lavině. Takovou silou a intenzitou se totiž na branku Arsenalu valila katalanská ofenziva.

Úvodní střelou na bránu Arsenalu se z pokutového puntíku prezentoval Busquets a jako by předznamenal ohromný tlak katalánského celku.

Barcelona pálila na Almuniu ze všech pozic. Zpoza vápna, po vypracovaných kombinacích i z bezprostřední blízkosti. Nejčastěji se v brankových příležitostech objevoval Ibrahimovič, ale švédský útočník se teprve zastřeloval.

Londýňané se přitom za první čtvrthodinu minut téměř nedostali z vlastní poloviny. A čelili jedenácti střelám.

Postupem času se také domácí počali osmělovat a z jejich snahy rezultovala tyč Bendtnera.

Co však z toho, když na ukazateli skóre stále svítily dvě velké nuly.

Londýnské zmrtvýchvstání

Chuť si svěřenci trenéra Guardioly spravili hned po změně stran. Na konci dlouhého pasu nabíhal aktivní Ibrahimovič, který pohotově přeloboval vyběhnuvšího Almuniu.

Ve velké šanci se záhy ocitnul znovu Bendtner, ale hlavičkoval jen Valdéze.

A Barcelona trestala podruhé, opět gólem Ibrahimoviče.

Španělskému mužstvu se zřejmě zdálo, že už je hotovo. Jenže chyba lávky. Arsenal sešlápl plyn až k podlaze a rychlými průniky velel na zteč. Jeho snaze výrazně napomohl příchod Walcotta, který se brzy uvedl také brankou.

To domácí povzbudilo ještě víc a Barcelona rázem nestíhala. Báječný večer završil pět minut před koncem Fabregas z penalty, kterou rozhodčí diskutabilně zapískal právě na něj.

Při její exekuci se však ošklivě zranil. I tak by jej ale odveta kvůli žlutým kartám minula. To se týká rovněž barcelonského Puyola, který viděl za penaltový faul červenou kartu.

Inter dlouho tápal

Inter Milán dlouho nemohl najít klíč na pečlivou obranu CSKA Moskva.

Až v 65. minutě našel ve vápně Sneijder Milita, který střelou po zemi vstřelil jediný gól zápasu.

Do brankové šance se dostal také český útočník Tomáš Necid, který si však neporadil s pěkným lobem, jenž jej vyslal za obranu Interu.

Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Arsenal - Barcelona 2:2 (0:0)
Branky: 69. Walcott, 85. Fábregas z pen. - 46. a 59. Ibrahimovic. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). ČK: 84. Puyol (Barcelona). Diváci: 60.000.

Inter Milán - CSKA Moskva 1:0 (0:0)
Branka: 65. Milito. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 70.000.