Barcelona vyhrála a dál drží šanci na stobodový zisk

19. 5. 2013 23:30
Pedro Rodríguez jedním gólem přispěl k výhře Barcelony 2:1 nad Valladolidem.
Pedro Rodríguez jedním gólem přispěl k výhře Barcelony 2:1 nad Valladolidem. | Foto: Reuters

Barcelona - Mistrovská FC Barcelona zdolala ve 36. kole španělské ligy 2:1 Valladolid a dál drží šanci na stobodový zisk.

Fotbalisté Zaragozy prohráli 1:2 s Bilbaem a propadli se na sestupovou osmnáctou příčku tabulky za La Coruňu.

Deportivo předtím v odpoledním duelu na domácím hřišti zdolalo 2:0 Espaňol Barcelona.

Valdés přišel o čisté konto v závěru

Barcelona i bez zraněného nejlepšího střelce soutěže Lionela Messiho po zisku domácího titulu zůstávala stoprocentní a mohla trofej oslavit s domácími fanoušky třemi body.

Katalánci potřebují vyhrát oba zbývající zápasy, aby vyrovnali rekordní zisk 100 bodů Realu z předchozí sezony.

Dnešní výhra 2:1 se začala rodit už v první půli, chybu v obraně hostů napřed ve 21. minutě potrestal po protiútoku Pedro Rodríguez.

Dalších 21 minut nato nasměroval roh Xaviho do vlastní sítě odchovanec Barcelony v dresu Valladolidu Marc Valiente.

Těsně před koncem přišel o čisté konto ve svém 500. a současně jednom z posledních zápasů za Barcelonu brankář Víctor Valdés.

Dlouholetou brankářskou jedničku, která vyjádřila přání změnit působiště, překonal z penalty Víctor Pérez.

La Coruňa už není na sestup

La Coruňa vítězstvím nad Espaňolem Barcelona přerušila sérii čtyř duelů bez výhry a odsunula Zaragozu na sestupovou příčku. Real pak ve večerním duelu tlak nezvládl a podlehl.

Už ve 14. minutě ho sice poslal do vedení Hélder Postiga, který nasměroval do branky míč po centru Paka Montaňése, jenže deset minut před koncem srovnal Fernando Llorente a v nastavení zvrátil skóre ve prospěch Basků Ibai Gómez.

Ve hře o postup do Evropské ligy se udrželo Vallecano, kterému pomohl k výhře 3:2 nad Levante hlavně dvěma góly Piti.

"Je úžasný. Když se dostane k míči, pokaždé je z toho nebezpečí," připomněl trenér Paco Jémez, že opora jeho týmu dala 17 branek, víc než třeba ofenzivní hvězdy Realu Madrid Karim Benzema (10) a Gonzalo Higuaín (14).

Výsledky 36. kola:

Levante - Vallecano 2:3 (52. Acquafresca, 86. Iborra - 20. a 72. z pen. Piti, 56. Franco Vázquez), La Coruňa - Espaňol Barcelona 2:0 (50. Gama, 90.+1 Oliveira), Zaragoza - Bilbao 1:2 (14. Postiga - 80. Llorente, 90.+1 Ibai Gómez), FC Barcelona - Valladolid 2:1 (21. Pedro, 42. vlastní Valiente - 89. Pérez).

1. FC Barcelona 36 30 4 2 109:39 94
2. Real Madrid 36 25 6 5 96:37 81
3. Atlético Madrid 36 22 6 8 62:30 72
4. San Sebastian 36 17 11 8 66:46 62
5. Valencie 36 18 8 10 63:50 62
6. Málaga 36 15 9 12 49:45 54
7. Betis Sevilla 35 15 7 13 52:54 52
8. Vallecano 36 15 4 17 46:63 49