Beckenbauer: To byl nejhorší poločas Bayernu v historii

9. 4. 2009 13:50
Trenér Klinsmann: Bylo to těžké bez zraněných hráčů
Bayern Mnichov na Nou Campu propadl
Bayern Mnichov na Nou Campu propadl | Foto: Sport

Barcelona - Parádní poločas z jednoho pohledu, úděsný poločas z pohledu druhého. Pochopitelně, že na straně Barcelony, která ve středečním čtvrtfinále Ligy mistrů porazila Bayern Mnichov 4:0, zavládla spokojenost.

Naopak představitelé německého klubu těžko hledali vysvětlení tak bídného výkonu.

Úřadující mistr Bundesligy propadl hned v prvním dějství, když jej srazily dva rychlé góly. Nejprve se trefil v deváté minutě Lionel Messi, ve třinácté minutě ho napodobil Samuel Eto'o.

Messi poté přidal ještě jednu branku a popravu ukončil krátce před pauzou Thierry Henry. Skóre se nezměnilo, ale na vyjádření naprosté převahy katalánského celku to úplně stačilo.

Čtěte více: Chelsea vyloupila Liverpool. Barcelona zostudila Bayern

"Katastrofa. Tohle byl nejhorší poločas v historii Bayernu Mnichov. Bez jakýchkoliv pochybností," uvedl naštvaný Franz Beckenbauer, jenž ale nevinil z debaklu kouče Jürgenna Klinsmanna. Podle jeho mínění za prohru mohou jen a jen hráči.

Také proto bude německý kouč dále u týmu pokračovat.

Po utkání však bývalý reprezentant prohlásil, že se jeho mužstvu těžko hrálo bez několika opor.

"Srazily nás ty dvě inkasované branky. Je to hodně velké zklamání, jenže ono bylo opravdu těžké nahradit zraněné hráče," konstatoval Klinsmann, jenž dodal, že s defenzivními hráči jako Lucio, van Buyten a Lahm by to vypadalo jinak.

Bayern před odvetou, která se hraje příští úterý, může těžko počítat s postupem. Ví to i Karl-Heinz Rummenigge, ředitel klubu.

"Jediné, co chci teď říct, je to, že se musíme koncentrovat na sobotní zápas proti Frankfurtu. Měli bychom se soustředit jen na Bundesligu, abychom se dostali do Ligy mistrů i za rok," prohlásil Rummenigge.

Mnichovskému celku patří nyní čtvrtá příčka, na vedoucí duo Wolfsburg - Hamburk ztrácí tři body. Do konce soutěže zbývá odehrát osm kol, pokud by takto liga skončila, postoupil by Bayern pouze do Poháru UEFA.