23. 3. 2008 19:16
Most - České Budějovice 3:1, Brno - Kladno 0:0
František Straka prohrál na jaře čtyři utkání ze šesti.
František Straka prohrál na jaře čtyři utkání ze šesti. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fotbalisté Mostu porazili v nedělním podvečerním utkání na svém hřišti České Budějovice 3:1 a dostali se ze sestupové zóny. Naopak právě Jihočesi pokračují ve svém tápání a ze šesti zápasů si připsali už čtvrtou jarní porážku.

Dynamo přitom mělo dobrý start a už po deseti minutách na severu Čech vedlo, když se trefil David Horejš.

Most však nesložil zbraně a na nepříznivý výsledek se mu podařilo ihned reagovat. Za dalších pět minut si totiž na rohový kop Stožického naběhl Webster a lehkou tečí vyrovnal.

Oboustranný boj za nepříznivého počasí pak rozhodla chyba hostujícího brankáře Kučery. Ten podcenil Stožického střelu z třiceti metrů a míč se po jeho nepřesvědčivém zákroku zastavil až v síti. Překvapivá branka zaskočila i samotného střelce, natož celou budějovickou obranu.

Nedostačující výkony rozhodně nechtěl tolerovat trenér František Straka, který v kabině musel svým hráčům řádně domluvit. Ovšem ani jeho výtky neměly na kvalitu hry jeho týmu vliv. Naopak dvaadvacet minut před koncem pečetil konečný stav Procházka.

Poprvé do sestupových vod se naopak ponořili hráči Kladna. Těm k vzestupu nepomohla ani bezbranková remíza v Brně. Moravané od odchodu Luboše Kaloudy nevstřelili branku a v tabulce zůstávají na pátém místě.

Přes tři a půl tisíce diváků ovšem rozdíl v herních kvalitách nevidělo. Houževnaté, avšak bezzubé Kladno se do větších šancí dostalo jen po střelách Brunclíka a Cigánka. Domácí pak nespasil ani ve druhém poločase Střeštík, jehož hlavička jen těsně minula Pavlíkovu branku.

Bohemce tma uškodila

Vyhrát se opět nepovedlo ani fotbalistům Bohemians 1905. Ti už měli, jako poněkolikáté, nadějně nakročeno k výhře, o kterou nakonec přišli v závěrečné čtvrthodince. Po souboji s Mladou Boleslaví se tak musí smířit s bodem za remízu 1:1.

"Klokani" vykročili za kýženými třemi body aktivně a Karel Stanner debutující na lavičce hostů musel své hráče rázně usměrňovat. Pro mladoboleslavské řady byl v úvodní části nebezpečný zejména útočník Jan Rezek.

Nepřehlédněte také: Sivok zpět v reprezentaci. Brückner ho povolal na Dány

Postupem dalších minut se však hra uklidnila, a tak na branky si museli fanoušci počkat až do druhé půle. Ti domácí se mohli radovat po hodině hry. K rychlému brejku našlápl Milan Škoda a sám před brankářem Millerem nezaváhal.

Vršovický Ďolíček pak na několik minut padl do tmy. Důvodem vynucené přestávky se ukázala být závada na nedávno instalovaných světlech. Odpočinek však paradoxně více pomohl hostům, kteří se po druhém světelném výpadku dočkali vyrovnání.

Střídající Radim Holub se nejlépe zorientoval v závaru před Zichovou brankou a efektivním zakončením patičkou rozhodl o dělbě bodů.

FK SIAD Most - Dynamo České Budějovice 3:1 (2:1)
15. Webster, 39. Stožický, 66. Procházka - 10.Horejš
Most: Švenger - Trubila, Stožický (76. Bogdanov), Gedeon, Pilař, Rilke, Procházka, Pešír, Prášil, Webster, Johana
Č.Budějovice: Kučera - Horejš, Homoláč, Šíma (71. Mrkvička), Mašát, Žižka, Plocek, Stráský (13. Mezlík), Svátek, Leština, Dolejš (64. Jasanský)