Boleslav nestačila na Panathinaikos

SportPlus, ČTK
2. 11. 2006 22:28
Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi potvrdili pokles formy. Na svém hřišti ve čtvrtek podlehli Panathinaikosu ve 2. kole skupiny Poháru UEFA 0:1. Uvnitř: Galerie

Český vicemistr tak zůstává ve skupině bez bodu.

Jedniný gól utkání vstřelil po zaváhání boleslavských stoperů v 64. minutě Salpigidis. Hosté si pak vítězství bez problémů pohlídali. Prakticky jedinou šanci na vyrovnání měl v nastaveném čase Marek Kulič, který zpoza šestnáctky nastřelil tyč.

Hráči měli přestávku delší o patnáct minut; nad mladoboleslavským stadionem totiž zhasla všechna světla, což se opakovalo třikrát, ale technické problémy se nakonec vyřešily a utkání dohrálo.

Kouč Uhrin poslal do branky uzdraveného Millera a na post defenzivního záložníka Ilonga z Konga, jeho protějšek Víctor Muňoz oproti prvnímu zápasu s Hapoelem Tel Aviv vyrukoval hned s novou polovinou mužstva. Z obávaného útočného dua zůstal jen Salpigidis, neboť kapitána Papadopulose vyřadilo ze hry poraněné koleno.

Domácí začali hodně útočně a během deseti minut kopali tři rohy, ale ke střele se dostal pouze Ilongo, jehož hlavička ovšem mířila nad branku.

Soupeř se prezentoval dobře propracovanou defenzivou, bránil hodně důrazně a hlavně díky rychlosti obsazoval včas domácí fotbalisty. Ve 26. minutě měli Mladoboleslavští slibnou možnost, ale trestný kop poslal Pecka z osmnácti metrů do zdi.

Řekové bránili v osmi a čekali na rychlé výpady. Několikrát se k nim i dostali, ale jejich snaha končila většinou ještě před hranicí velkého vápna. Až po půlhodině hry vyslal první střelu Salpigidis, Miller ji vyrazil na roh.

Ani delší pauza hře nepomohla a byla nadále oboustranně neurovnaná. Hráči Panathinaikosu zůstali v obrané ulitě a domácí jim to hodně ulehčili. Vůbec se jim nedařilo hrát po stranách hřiště a v záložní řadě se snažil jako jediný něco vymyslet Matějovský.

Španělskému kouči vyšel tah se střídáním. Po hodině hry poslal na trávník svého zkušeného krajana Víctora Sáncheze, který v 65. minutě po chybě Poláčka prostrčil míč na Salpigidise a ten potvrdil roli kanonýra. Rolko jej nestačil pokrýt a hbitý útočník pod tělem padajícího Millera otevřel skóre.

To byla voda na mlýn pro úspěšnou taktiku hostů. I nadále především bránili, s přehledem kontrolovali míč a stále častěji mohli vyrážet do otevřené domácí obrany. V 72. minutě po kolmici středem hřiště šel sám Leontiu na Millera, ten však nebezpečnou situaci zachránil. Poradil si i s opakovanou střelou Salpigidise a nechal spoluhráčům naději alespoň na vyrovnání.

Až v závěru domácí trochu soupeře sevřeli, ale střely Kuliče i Pecky mířily vedle. Středočeši tak vstoupili do bojů základní skupiny prohrou a nic na tom nezměnila ani Kuličova tyč v poslední minutě.

Výsledek:
Mladá Boleslav - Panathinaikos Atény 0:1 (0:0)
Branka: 65. Salpigidis. Rozhodčí: Kelly - McDonald, Maloney (všichni Ir.). ŽK: Sedláček, Brezinský, Ilongo - Biščan, Víctor Sánchez. Diváci: 4280.
M. Boleslav: Miller - Ševinský, Brezinský (76. Rajnoch), Rolko, Palát - Sedláček (56. Kysela), Matějovský, Ilongo, Poláček (69. Holub) - Kulič, Pecka. Trenér: Uhrin.
Panathinaikos: Ebedé - Vintra, Biščan, Morris, Darlas - Nilsson, Tziolis, Leontiu, Mantzios (59. Víctor Sánchez), Ivanschitz (19. Romero) - Salpigidis (82. Theodoridis). Trenér: Víctor Muňoz.

1. Panathinaikos Atény 2 2 0 0 3:0 6
2. Rapid Bukurešť 2 0 2 0 2:2 2
3. Paris St. Germain 1 0 1 0 0:0 1
4. Hapoel Tel Aviv 2 0 1 1 2:4 1
5. Mladá Boleslav 1 0 0 1 0:1 0