Boleslav připravil rozhodčí o bod s Villarealem

8. 11. 2007 22:29
Mladá Boleslav - Villareal 1:2
Nihat Kahveci střílí Boleslavi první gól
Nihat Kahveci střílí Boleslavi první gól | Foto: Ludvík Hradilek

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi na úvod základní skupiny Poháru UEFA podlehli doma favorizovanému Villarealu 1:2, když v závěru přišli kvůli chybě rozhodčích o bod.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, díky zahuštěnému středu pole se hráči příliš dopředu nedostávali. Až v 9. minutě se hosté osmělili k akci s fotbalovým zakončením, Leal Godin přestřelil z dvaceti metrů branku.

Hned z následující akce mohla Mladá Boleslav vstřelit první gól. Rychlý protiútok vedl po pravé straně Sedláček, v pokutovém území přenechal Kysela míč Matějovskému, ale ten z metru nastřelil pouze brankáře Lopeze.

Po čtvrthodině hry se do vyložené šance prosadil i španělský celek. Bylo to velké zaváhání domácí obrany, která pouze sledovala přihrávky Villarealu. Pokus Fernandeze minul jen o centimetry tyč.

Tlak týmu, jemuž v Primera Division patří třetí místo a má stejně bodů jako Barcelona, v dalších minutách narůstal. Často se Středočeši ubránili jen za cenu odkopů.

Tvůrce hry Fernandez, který má nahradit Riquelmeho, ukázal svůj přehled naplno v 33. minutě. Po rychlém brejku našel přesně Nihata, ten obešel brankáře Millera a bez problémů zakončil do prázdné branky.

Hosté vedli 1:0 a kousali i nadále, v podobné akci se o chvíli později objevil Mavouba, jenže tentokráte si Miller celou situaci pohlídal. Také proto se do konce poločasu už skóre neměnilo.

O šance nebyla v druhé půli nouze

Středočeši vstoupili do druhého poločasu s vervou, ale ani to nepomohlo. Situaci si totiž řádně zkomplikovali v 56. minutě, v níž podruhé inkasovali.

Opět to bylo po chybě obrany, která se snažila vystavit hráče Villarealu do ofsajdu, což se nepovedlo. Rodriguez se po další přihrávce Fernandeze sám před brankářem nemýlil.

Po hodině hry mohl poslat domácí tým do kolen hostující Tomasson, jeho střela po obloučku skončila na tyči.

Hra se poté hodně otevřela, český tým už bránil jen ve třech, z čehož pramenily šance na obou stranách. Mladá Boleslav se dožadovala penalty v 65. minutě, kdy ve vápně upadl Vaněček. Jenže rozhodčí Skomina si snad ani této situace nevšiml.

Branková konstrukce se rozezněla opět v 80. minutě, kdy Fernandez trefil břevno. Míč se odrazil k Rodriguezovi a ten rozvlnil síť, ovšem z ofsajdové pozice.

Do konce utkání se ještě bílomodří pokoušeli zmírnit skóre, ale kvůli řadě nepřesností se jim to dlouho nedařilo. Když už diváci odcházeli, najednou přišla branka.

Po teprve druhé povedené akci Mladé Boleslavi se zblízka trefil Mendy, k němuž se dostala střela Řezníčka. Domácí to povzbudilo a tlačili se dopředu. Na roh šel i brankář Miller!

Český klub se zázračně vzchopil a vstřelil ještě vyrovnávací gól. Podle rozhodčích však z velmi sporného ofsajdu, což fanoušci odměnili mohutným pískotem.

Ve druhém utkání skupiny rozstřílela Fiorentina s Tomášem Ujfalušim doma Elfsborg 6:1 a vede skupinu C o skóre před druhým Villarealem. Mladá Boleslav je s nulovým ziskem poslední.