Boleslav si to zavařila. Se Strömsgodsetem doma prohrála

Jarolím trpěl u prohry Boleslavi na hřišti, Baroš na tribuně
Mladá Boleslav nevstoupila do 2. předkola Evropské ligy proti Strömsgodsetu vůbec dobře .
A nepomohla ani nová akvizice v záloze Jakub Rada.
Bývalý záložník Bohemians se sice mihnul v několika šancích, ale gól neslavil.
O ten se postaral až v 39. minutě Daniel Bartl...
16. 7. 2015 21:04
Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili do 2. předkola Evropské ligy domácí porážkou 1:2 s norským Strömsgodsetem.

Mladá Boleslav  - Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili do 2. předkola Evropské ligy domácí porážkou 1:2 s norským Strömsgodsetem. Na Bartlův gól z 39. minuty ještě do poločasu odpověděl Sörum, pět minut před koncem pak rozhodl Jradi.

Boleslav si tak zkomplikovala boj o postup, za týden v odvetě na soupeřově umělém hřišti musí vyhrát a vstřelit minimálně dva góly.

V úvodu utkání bylo vidět, že norský celek je v polovině ročníku rozehraný, zatímco pro Mladou Boleslav šlo o ostrý start do sezony a hráčům ještě chybělo herní sebevědomí a jistota na míči. Hráči Strömsgodsetu tak byli aktivnější, hrozili zejména náběhy za obranu a nebezpečnými centry.

Dlouho se však hrálo bez větší šance, až po půlhodině hry zahrozili hosté ze standardní situace, ale zcela volný hráč netrefil míč. V 35. minutě už musel zasahovat nový gólman Středočechů Veselovský po rychlé křídelní akci Norů a Storflorově střele.

Mladé Boleslavi však po několika náznacích vyšla první vážnější střela na branku. Bartl potvrdil dobrou střeleckou formu z přípravy, navedl si míč z křídla do středu a z 20 metrů se technickým obstřelem trefil přesně k tyči.

Hosté vyrovnali ještě před přestávkou

Jenže vedení vydrželo domácím jen pět minut. Těsně před poločasem totiž Wikheim kličkou vytvořil přečíslení, našel Söruma a útočník Strömsgodsetu zamířil po zemi ke vzdálenější tyči.

Ve druhé půli Boleslav hru více otevřela a tlačila se do útoku, avšak dostávala se spíše jen ke střelám z dálky, které šly mimo nebo nebyly pro gólmana Pettersena příliš nebezpečné. Když už se Bartl po Klobásově prostrčení objevil ve velké šanci, prováhal možnost vystřelit z první a pak už se s míčem zamotal. Střídající Magera se zase marně domáhal penalty.

Hrozili však i Norové, zejména Wikheim, který střílel z malého vápna, hostující příznivci už slavili, ale míč lízl tyč z vnější strany a výsledkem byl jen odkop od branky. Olsen zase z přímého kopu trefil břevno.

Pět minut před koncem už ale udeřilo. Střídající Jradi se z dálky opřel do míče a trefil se podobně jako předtím Bartl technicky k tyči. Hráči Strömsgodsetu si tak odvezli do odvety velmi nadějný výsledek a postarali se o teprve druhou výhru norského celku nad českým v evropských pohárech z dosavadních 14 vzájemných měření sil.

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Mladá Boleslav - Strömsgodset 1:2 (1:1)

Branky: 39. Bartl - 44. Sörum, 85. Jradi. Rozhodčí: Beaton - Conquer, Stewart (všichni Skot.). ŽK: Kysela, Křapka, Mendy, Magera (všichni M. Boleslav). Diváci: 4756.

M. Boleslav: Veselovský - Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy - Ščuk, J. Rada - Zahustel, Chramosta (63. Magera), Bartl (63. Čermák) - Klobása (77. Štohanzl). Trenér: K. Jarolím.

Strömsgodset: Pettersen - Vilsvik, Valsvik, Höibraten, Hamúd - Moen (61. Jradi), Abu, Fossum - Storflor (85. Kastrati), Sörum (53. Olsen), Wikheim. Trenér: Ingebretsen.

Kajrat Almaty (Kaz.) - Alaškert (Arm.) 3:0 (1:0), Jelgava (Lot.) - Rabotnički Skopje 1:0 (0:0), Dacia Kišiněv - Žilina 1:2 (0:0), Randers (Dán.) - Elfsborg (Švéd.) 0:0, Skonto Riga - Debrecín 2:2 (1:1), Šachťor Soligorsk (Běl.) - Wolfsberger (Rak.) 0:1 (0:0), Hapoel Beer Ševa (Izr.) - FC Thun 1:1 (1:0), Černo More Varna - Dinamo Minsk 1:1 (1:0), Apollon Limassol - Trakai (Lit.) 4:0 (1:0), NK Koper (Slovin.) - Hajduk Split 3:2 (3:1), AIK Stockholm - Širak Gjumri (Arm.) 2:0 (1:0), Beroe Stara Zagora (Bul.) - Bröndby Kodaň 0:1 (0:0), Kukësi (Alb.) - Mladost Podgorica 0:1 (0:0), Charleroi - Beitar Jeruzalém 5:1 (1:1), FC Kodaň - Newtown (Wal.) 2:0 (1:0), Vaduz - Nomme Kalju (Est.) 3:1 (1:0), Lokomotiva Záhřeb - PAOK Soluň 2:1 (2:0), Trabzonspor - Differdange (Luc.) 1:0 (1:0), Trnava - Linfield (Sev. Ir.) 2:1 (2:1), Slovan Bratislava - UC Dublin 1:0 (0:0), Ferencváros Budapešť - Željezničar Sarajevo 0:1 (0:0), Čukarički (Srb.) - Gabala (Ázerb.) 1:0 (0:0), Vojvodina Novi Sad - Jurmala (Lot.) 3:0 (2:0), Bialystok - Omonia Nikósie 0:0, Slask Vratislav - IFK Göteborg 0:0, West Ham - Birkirkara (Mal.) 1:0 (0:0), Inverness CT - Astra Giurgiu (Rum.) 0:1 (0:1), HNK Rijeka - Aberdeen 0:3 (0:1), Legia Varšava - Botosani (Rum.) 1:0 (0:0), Shamrock Rovers (Ir.) - Odds (Nor.) 0:2 (0:0), KR Reykjavík - Rosenborg Trondheim 0:1 (0:0), FH Hafnarfjördur - Inter Baku 1:2 (1:0).