Boleslav vykradla Elfsborg. Ve Švédsku triumfovala 3:1

ip
29. 11. 2007 21:03
IF Elfsborg - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:0)
Boleslavský Milan Kopic se snaží prosadit proti Mathiasu Svenssonovi z Elfsborgu. | Foto: Reuters

Boras - Mladá Boleslav porazila v základní části poháru UEFA poradila švédský Elfsborg. Ze Skandinávie si odváží po čtvrtečním výkonu tři body za výhru 3:1.

Tempo utkání bylo od úvodních minut opatrnější a dlouho se před oběma brankami nic nedělo. První se nakonec osmělili přeci jen Boleslavští. V 17. minutě centroval nebezpečně Voříšek a jeho balon skončil překvapivě až na tyči domácí branky.

Svěřenci Zděňka Ščasného pokračovali v otevřené hře a prosadit se mohli i posléze. Centr Mendyho zpracoval v nadějné šanci Vaněček, ovšem jeho následná střela jen těsně minula branku.

Zdálo se, že český tým má utkání ve své moci, jenže ve 31. minutě se dostal po nečekané akci k zakončení Mathias Svensson a poslal domácí překvapivě do vedení.

Dále čtěte:

Hosty inkasovaná branka zmrazila a Elfsborg převzal otěže zápasu. Tři minuty před koncem poločasu pěkně vystřelil Svensson, ovšem tentokrát brankář Pižanowski skvěle zasáhl.

Jedinečnou šanci ke zvýšení stavu měli domácí v nastaveném čase. Zákrok Hrdiličky v pokutovém území totiž rozhodčí posoudil jako nedovolený a odpískal ve prospěch Elfsborgu penaltu.

K ní se postavil Ishizaki, ale brankář Pižanowski jeho pokus vyrazil a udržel tak pro Boleslav naději do druhého poločasu.

Obrat přišel ve druhé půli

Po příchodu z kabin pokračovali Středočeši v sympatickém výkonu. Těžko se však potýkali s místní umělou trávou a tak se v úvodu dostávali do šancí ještě domácí fotbalisté.

Nejprve střílel na branku Pižanowského nebezpečně Karlsson a o chvíli mohl udeřit po přihrávce Svenssona také Mobaeck. Před ním však na poslední chvíli zasáhl Kopic.

Poslední pětadvacetiminutovka proto patřila hostům.. V 67. minutě nejprve po centru Kysely vyrovnal v přesnou hlavičkou střídající Ivo Táborský a z následného tlaku vytěžili boleslavští i vítěznou branku.

Po závaru před gólmanem Wilandem se nejlépe zorientoval Alexandre Mendy a jedenáct minut před koncem strhl vedení na stranu Boleslavi.

Elfsborg se poté sice snažil vyrovnat, ale pečlivě hrající defenzíva hostů jim nic nedovolila a tak v závěru byl stadionem slyšet pouze hlouček boleslavských fanoušků.

Místo tlaku domácích si tak hosté sami vypracovali šance a dvě standardní situace. Z té druhé pak ranou z dvaceti metrů pečetil konečný stav Petr Voříšek.

Boleslav se tak udržela v boji o postup a příští týden ji čeká na domácí půdě řecký soupeř - AEK Atény.