Sparta nedokázala porazit Spartak. Remizovala 0:0

roj
29. 11. 2007 20:28
Sparta Praha - Spartak Moskva 0:0
Kapitán Sparty Tomáš Řepka (v červeném) v emotivní diskusi s Artěmem Ďubou ze Spartaku Moskva. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté pražské Sparty nedokázali ve čtvrtečním utkání na domácím hřišti zdolat Spartak Moskva a zkomplikovali si tak cestu do další fáze Poháru UEFA.

Po bezbrankové remíze mají svěřenci trenéra Bílka na svém kontě čtyři body stejně jako v tabulce druhý Spartak, jenže ten má zápas k dobru. K postupu ze skupiny tak budou muset sparťané bodovat v Leverkusenu, kde naposledy zvítězil právě Spartak.

Na promrzlou Letnou si našlo cestu jen něco přes šest tisíc fanoušků, z nich možná třetina fandila ruskému celku, ale ti co přišli, viděli poměrně atraktivní fotbal ve slušném tempu.

Nedočkali se však českých reprezentantů Radoslava Kováče a Martina Jiránka v akci. Ani jeden z nich kvůli zranění nenastoupil.

Dále čtěte

Podobně jako třeba v předkole s Arsenalem na Letné spálil naděje Sparty na lepší výsledek útočník Jan Rezek, jenž neproměnil dvě velké šance. V obou případech ho zastavil výborně chytající gólman Pletikosa.

Hned v úvodu však málem nabídl vedení Spartaku obránce Radoslav Zabavník. Slovenský zadák, coby poslední hráč, nezpracoval hlavou vysoký odkop a odrazil míč k Brazilci Wellitonovi, který prošel až do vápna, ale pálil vysoko nad.

Ve svižném úvodu se brzy dostala do šance i Sparta. Došek si naskočil na míč na malém vápně a hlavou jen těsně přestřelil pravý růžek Pletikosovy branky.

Slepička zahodil vedení

A za pět minut se prozměnu zapotil brankář Grigar, když  se Artěm Ďuba po rohovém kopu dostal v pádu k nebezpečné hlavičce a naštěstí pro domácí se mezi tyče netrefil.

Po půl hodině hry přišla první z velkých šancí pro Rezka. Po rychlém protiútoku Sparty přenesl Slepička hru k levé tyči na osamoceného Rezka, jehož střelu z voleje vyrazil Pletikosa.

Ten sklízel potlesk hodně hlučných ruských příznivců, kteří nešetřili světlicemi a petardami a ve varu se udržovali známým songem "Kaťuša" či pokřikem znějícím jako "českaja kurva".

Před přestávkou pak přeběhl přes celé hřiště se světlicí hřiště ze sektoru fanoušků Spartaku k domácím příznivcům a následně se strhla pořádná mela mezi agresivními fanoušky Spartaku, policií a pořadatelskou službou.

Sparťan Karol Kisel(vlevo) v souboji s hráčem Spartaku Moskva Florinem Soavou.
Sparťan Karol Kisel(vlevo) v souboji s hráčem Spartaku Moskva Florinem Soavou. | Foto: Reuters

Po změně stran se pokračovalo v oboustranně ofenzivním fotbalu. V úvodu druhého poločasu měl blíže k vedoucímu gólu Spartak. Ďuba se na malém vápně zbavil obránce a jen dobrý blok Kladrubského zabránil gólu v Grygarově brance.

Krátce na to přišla vůbec největší šance zápasu a další z promarněných Rezkových příležitostí.

Pospěch nejprve parádně našel křížným pasem ve vápně Rezka. Proti jeho střele však skvěle zasáhl Pletikosa. Odražený míč se následně dostal ke Slepičkovi a ten trestuhodně z jednoho metru nastřelil znovu výborně postaveného Pletikosu.

Sparta v poslední dvacetiminutovce už svého soka viditelně přehrávala, ale z velikého tlaku se jen málokdy dostala k přímému ohrožení branky. Většinou pokusů domácích fotbalistů stačila obrana hostů zblokovat.

Ze závěrečného náporu mohl nakonec rozhodnout Slepička, ale chorvatský reprezentant v brance Spartaku byl znovu na svém místě.

Ve druhém utkání skupiny porazil Curych doma Toulouse 2:0 a se šesti body vede tabulku. Francouzský tým je bez bodu poslední.