reklama

Boleslav: Zlepšili jsme presink, poháry by nám slušely

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: CPA Eduard Erben
Fotbalisté Mladé Boleslavi vstupují do jarní části první ligy s cílem minimálně udržet současnou čtvrtou příčku, a zajistit si tak postup do evropských pohárů.

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi vstupují do jarní části první ligy s cílem minimálně udržet současnou čtvrtou příčku, a zajistit si tak postup do evropských pohárů. Rovněž hodlají uspět v Poháru FAČR.

"Síla kádru je taková, že čtvrté místo by nám slušelo. Také chceme postupovat v poháru a pokud možno až do finále," řekl ČTK prezident klubu Josef Dufek.

Mladá Boleslav pod vedením trenéra Karla Jarolíma v této sezoně hodně obměňuje kádr. I během zimy přišlo pět nových hráčů, navíc se z hostování v cizině vrátili Jan Štohanzl, Jan Šeda a Ondřej Kúdela.

Právě on by se měl začlenit do základní sestavy na post ve středu zálohy, který na podzim patřil Mikaelu Tavaresovi. Ten však jako jediný člen podzimní základní sestavy odešel a to do Sydney. "Věřím, že si s tím poradíme. Zatím to vypadá na Kúdelu," připustil Jarolím.

Vacek má podpořit ofenzivu

Původně měl tento post zacelit Jakub Rada z Bohemians Praha 1905, ale kluby se nedomluvily na odstupném. Hlavní posilou je tak Kamil Vacek ze Sparty, který však bude nastupovat spíše na podhrotu a více podporovat ofenzivu.

"Radu jsme chtěli, protože jsme do zálohy potřebovali levonohého hráče. To se nepovedlo, ale jsem rád, že jsme se domluvili se Spartou na příchodu Vacka. Už za těch pár dní ukázal, že je to kvalitní fotbalista a že bude velkým přínosem," míní Dufek.

Pozornost klubu se v zimě zaměřila i na posily ze zahraničí, když přišel estonský reprezentant Igor Subbotin, senegalský bek Gaston Mendy či z nižších německých soutěží Čechoněmec Jan Koch. Ten dokonce v generálce nastoupil ve stoperské dvojici s Lukášem Hůlkou, přestože oběma je teprve 19 let.

"Je to jedna z variant pro defenzivu. Uvidíme, jak to nakonec poskládáme. Koch je v rozehrávce konstruktivnější než Navrátil, ale zase potřebuje nabrat zkušenosti. Stejně tak Hůlka. Zkušenosti nepřijdou po pár zápasech," ví trenér Jarolím. Výhodou Kocha je i to, že je levák a že umí Česky, ačkoli vyrůstal v Německu.

Na soupeře s presinkem

Oproti podzimu by Mladá Boleslav měla vyrukovat na soupeře s kvalitnějším presinkem. "Snažili jsme se na tom přes zimu zapracovat. Určitě bych chtěl, aby nám presink fungoval lépe," řekl Jarolím.

Na druhou stranu se ale boleslavští trápili v přípravě s defenzivou. V devíti zápasech inkasovali 16 branek včetně tří v generálce s Táborskem, které při remíze 3:3 zužitkovalo každou šanci. "Dostáváme laciné góly, to by nás mohlo mrzet. Musíme na tom zapracovat, aby se to neopakovalo," řekl Vacek.

Jaro bude pro Mladou Boleslav důležité i z toho pohledu, že bude muset vyřešit situaci, kdy má polovinu základní sestavy poskládanou z hráčů na hostování a vedení klubu tak bude muset už v průběhu jara řešit, o které hráče bude usilovat na trvalý přestup či prodloužení hostování.

"Máme s kluby předběžnou dohodu, že když postoupíme do pohárů, tak by mohli tito hráči pokračovat. I my navíc máme hráče na hostováních jako je Řezníček a Chramosta. Během jara se ukáže, zda některé z těch hráčů budeme moci přivést na přestup či prodloužit hostování. Bude záležet také na ekonomické situaci," dodal Dufek.

reklama